Saalihokikoondis jõudis MM-il veerandfinaali

Eesti saalihokikoondis täitis MM finaalturniiril endale seatud miinimumeesmärgi ning jõudis alagrupist teisena veerandfinaali. Alagrupi võitis kuuekordne maailmameister Rootsi.

Eesti koondis pidas avakohtumise laupäeval kell 10.00 Rootsiga. Avavärava viskasid rootslased juba mängu kolmandal minutil. Esimesel kolmandikul jätkus Rootsi meeskonna väravatesadu, esimese kahekümne minuti jooksul viskasid nad kokku kuus väravat. Teise kolmandiku algul suutis Oskar Salm eestlaste au päästa ning viskas Patrik Markuse söödust Eesti koondise avavärava. See jäi meie meeskonna jaoks ka kohtumise viimaseks. Rootslased sahistasid meie väravavõrku kahe järgneva kolmandiku jooksul veel viisteist palli. Kohtumine lõppes skooriga 21:1 Eesti meeskonna kahjuks. Meie meeskonna kohtumise parimaks mängumeheks valiti auvärava autor Oskar Salm. Eesti meeskonna treenerid adusid üsna kiirelt, et võitu sellest kohtumisest võtta ei õnnestu ning lubasid pea kõiki mehi korra platsile.

Sakslaste treener kiitis meie väravavahti

Suurest kaotusest Rootsi vastu tuli Eesti meestel kiiresti üle saada, sest järgmine ning väga oluline kohtumine peeti juba pühapäeva pärastlõunal Saksamaaga. Selleks, et edasipääsu veerandfinaali kindlustada, tuli Eestil Saksa võistkonda võita. Kohtumise avavärava viskasid sakslased. Magnus Gaude sööt jõudis 42. mängusekundil Fredrik Holtzini, kes palli Eesti väravasse saatis. Sakslaste sooritatud avavärav ei hoidnud Eesti koondislasi tagasi. Seisu viigistas vähem kui poole minuti pärast Kristian Talme. Avakolmandik lõppes eestlaste 4:2 eduseisuga.

Teine kolmandik möödus üsna väravatevaeselt. Enamik väravateüritusi lõppesid väravavahtide tõrje või kaitse vaheltlõikega. Kohtumise 37. minutil viskas värava Patrik Markuse söödust Eesti koondise kaitsja Jonas Thomsson. Kohtumine lõppes Eestlaste 6:3 võiduga ning pärast seda kohtumist oli üsna selge, et Eesti on veerandfinaali pääsenud. Pärast kohtumist sõnas Eesti koondise peatreener Jari-Petri Anttila, et nad olid juba enne kohtumist üsna enesekindlad ning valmis sakslasi võitma. Sakslaste peatreener Micael Svensson selgitas pärast Eestiga lõppenud kohtumist, et neil oli võimalusi mängu võitmiseks, kuid need suutis heade tõrjetega rikkuda eestlaste puurilukk Jarkko Saastamoinen.

Austraaliat võideti suurelt

Teisipäeval  pidas Eesti alagrupimängude viimase kohtumise Austraaliaga. Eesti asub saalihoki maailma edetabelis 10. ja Austraalia 23. kohal. Oma üleolekut näitasid eestlased juba kohtumise avakolmandikul, visates esimese kahekümne minutiga üheksa väravat. Eriti silmapaistev oli Kristian Talme poolt sooritatud kolmas värav, mille mees viskas mängleva kergusega austraallaste väravavõrku pea poolelt väljakult. Mängupildist oli näha, kuidas eestlased kohtumist nautisid ning kokku viskasid tunni aja jooksul austraallaste väravavõrku kaheksateist palli. Väga kurvad polnud ka Rohelise Mandri mehed, kel õnnestus kolme perioodi jooksul meie väravasse visata neli palli. Selle kohtumisega oli Eestil koht veerandfinaalis kindlustatud.

Veerandfinaalis tuli Eestile vastaseks Tšehhi meeskond, kes on maailma edetabelis Soome, Rootsi ja Šveitsi järel neljandal kohal. Eesti koondise kaitsja Roman Pass lubas, et Tšehhe tahetakse veerandfinaalis üllatada. Vaatamata suurele kaotusele, soovis Austraalia koondise peatreener Grant Mead Eesti koondisele eelseisvaks veerandfinaaliks edu. “Eestlased mängisid hästi, nad olid võitu väärt. Soovin neile edaspidiseks kõike paremat,” selgitas Mead pärast matši Eesti koondisega. Veerandfinaalkohtumine algas eile õhtul kell 20.30. Selleks ajaks oli Vooremaa tänane number juba trükki läinud. Tulemusi saab näha saalihoki kodulehelt aadressil www.saalihoki.ee.