Saalihoki rahvaliiga karikas Jõgevamaale

17. jaanuaril toimus Tamsalu Spordikompleksis saalihoki rahvaliiga finaalvõistlus VI-IX klasside tütarlaste võistkondadele. Mängiti saalihoki minivariandi reeglite järgi, mille kohaselt väravavahti pole ja platsil on neli mängijat. Jõgevamaad esindas finaalis kaks võistkonda: Voore Põhikooli ja Mustvee Gümnaasiumi oma.

Mustvee Gümnaasiumi õpilased treenivad SK Mustvee saalihokimeeskonnas Kihvad Janek Romanovit?i käe all. Aktiivselt osaleb treeningutel 30 noort. Rahvaliiga finaal oli Kihvade jaoks esimene suurvõistlusel osalemine ja ka esimene suurvõistlustelt koju toodud karikas. Noored on tublid ning juhendajal on siiralt kahju, et poisid rahvaliiga turniiril osaleda ei saanud: info võistluste toimumise kohta ei jõudnud lihtsalt õigel ajal kohale.

“Tõestasime, et oleme oma nime väärilised,” kommenteeris juhendaja Tamsalu võistlust.

“Kihvade” võistkonnas mängisid Reili Tooming, Evelin Kütt, Katrin Jermo?kin, Sigrit Jermo?kin, Kristina Pint ja Merili Pärn. Reili Tooming oli ka kogu võistluse parim mängija, lüües kokku vastastele 12 väravat. Tüdrukud treenivad juba teist hooaega. Nende esimeseks treeneriks oli Kaupo Kaasik, kes nüüd on Voore Põhikooli laste saalihokitreeneriks.

Voore Põhikooli õpilastest koosnev tütarlastevõistkond on koos treeninud ainult kolm kuud. Sellele vaatamata osutasid tütarlapsed tugevat vastupanu ja vastastel oli tegemist, et neid alistada. Juhendaja Kaupo Kaasik näeb neis tugevat potentsiaali järgmisel aastal samale tiitlile mängides: ta loodab, et siis suudetakse koos Mustvee Kihvadega saavutada juba kaksikvõit.

Vaatamata kasinatele kogemustele suudavad Voore tüdrukud ka poiste vastu mängida kui võrdsed võrdsetega. Üldse on Voore kooli lapsed saalihoki väga hästi omaks võtnud, on loovad ja hakkamist täis.

“Kui suudaks veel hankida ka varustuse ja väravad!” ohkab juhendaja.

Voore Põhikooli võistkonnas mängisid Tamsalus Pille Arro, Eleri Pütsepp, Kaili Kaasik, Kairi Rikka, Merilin Pross, Kerli Kaasik, Merle Schasmin, Kertu Kaasik ja Moonika Kaljund.

Mõlema meeskonna treenerid teevad tihedat koostööd, leides lastele uusi väljundeid ja võimalusi. Mustvee Spordiklubi on siiani eksisteerinud vaid tänu mõlema treeneri motivatsioonile ja heale tahtele, sest palka ei ole senini kumbki selle töö saanud. Nüüd tegid lapsed treeneritele toreda kingituse võidu näol, andes kõigile uut jõudu jätkamiseks.

Mustvee piirkonnas puuduvad suuremad ettevõtjad, kes võiksid lastele sponsoriks olla ja raha napib ka linnal. Järgnevatel aastatel tuleb teha tugevat tööd, et leida raha laste võistlustel osalemiseks ja, mis seal salata, ka treeneritele tasu maksmiseks. Juba augustis on võimalus noortel ennast rahvusvahelistel võistlustel näidata ja proovile panna, kuid sellel osalemine nõuab raha, mida hetkel pole veel suudetud leida.

Spordiklubi Mustvee juhatus tänab Janek Romanovit?it ja Kaupo Kaasikut tehtud töö ja nähtu vaeva eest! Tänusõnad ka Saare vallavalitsusele, Mustvee linnavalitsusele, Voore Põhikoolile ja Mustvee Gümnaasiumile, tänu kellele võistlustel osalemine võimalikuks sai. Täname ka toetajaid, poolehoidjaid ja lapsevanemaid!

ANNE-LY VÕLLI,
Saare valla sporditöö spetsialist,
SK Mustvee juhatuse liige

blog comments powered by Disqus