Saalihoki MM-il osaleb kaks Jõgeva Tähe mängijat

Sel nädalavahetusel algavad Šveitsis üheksandad saalihoki maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondist aitavad ka kaks Jõgeva Tähe saalihokiklubi mängijat Andres Aamisepp ja Mario Paulus.

Iga kahe aasta tagant peetavatel saalihoki maailmameistrivõistlustel on sel korral Eesti koondise õlul üsna suur vastutus, sest kaks aastat tagasi saavutati seitsmes koht, mis on senini kõigi aegade parim tulemus. Samas on koondises mängimisest loobunud Rein Kivi ning kevadel meeskonda valikturniiril toetanud Alari Pagi. Tähe rivistusest löövad suurturniiril kaasa Mario Paulus ja Andres Aamisepp.

Eelmisel MM-il osalenud võtmemängijatest, vendadest Henrikust ja Kristian Talmest osaleb sel suurvõistlusel vaid Henrik. Siiski on ta ainus, kes Eesti koondise esiviisikust lahkus. Eesti koondis toetub suures osas väliseestlastest mängijatele, kes elavad ja mängivad klubipalli Soomes või Rootsis ning kes moodustavad praegusest koondises kolmandiku.

Pühapäeval algaval MM-il osaleb kuusteist võistkonda, kes on jaotatud nelja alagruppi. Alagrupist pääsevad edasi kaks paremat võistkonda. Eestil on üsna suur šanss saada alagrupist edasi, sest tabeliseisu järgi on alagrupis Eestist kõrgemal astmel vaid Šveits, kes saavutas kahe aasta tagusel MM-il neljanda koha. Samas, et Eestil säiliks võimalus ka veerandfinaalist edasi pääseda, tuleks meil alagrupp võita. Nimelt kohtub A-alagrupis teiseks jäänud meeskond B-alagrupi võitjaga ning vaadates B-alagrupi koosseisu, pole vähimatki kahtlust, et selle peaks kindlalt võitma MM-i suurfavoriit ja kuuekordne maailmameister Rootsi.

Seni on kõik MM-id läinud Eesti jaoks tõusvas joones. Kuni 2006. aastani kõikus Eesti pärast MM-i kümnenda koha piirimail, siis 2008. aastal saavutati kaheksas ning kaks aastat tagasi seitsmes koht. Maailmameistrivõistlused Bernis ja Zürichis kestavad üheksanda detsembrini. 

Saalihoki MM-i A-grupp

Šveits

Eesti

Slovakkia

Singapur

Eesti alagrupi kohtumiste ajakava (Eesti aja järgi)

Eesti-Singapur   3. detsembril kell 14.30

Eesti-Slovakkia  4. detsembril kell 14.30

Eesti-Šveits       5. detsembril kell 20.30

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus