Saalihoki meistrivõistlused jõudsid esmakordselt Mustveesse

Möödunud laupäeval võõrustas Mustvee spordihoone esmakordselt Eesti meistrivõistlusi saalihokis. Mänge pidasid naiste esiliigas (Energialiiga) ning M35+ liigas mängivad võistkonnad. Naiste esiliigas mängiv SK Mustvee sai turniiritabelisse kolmanda võidu, alistades karistusvisetega kaitseliidu Rapla maleva naiskonna.

Mustvees toimunud tiheda võistluspäeva avas kohtumine SK Mustvee ning kaitseliidu Rapla maleva naiskonna vahel. Mäng kujunes juba avavilest alates pingeliseks. Avavärav sündis ootamatult 14. minutil, kui pall rikošeti järel SK Mustvee väravavõrku maandus, autor Kaire Kranich.

Mustvee kolmas võit

SK Mustvee pikka toibumist ei vajanud ning vähem kui pool minutit hiljem lõi viigivärava Veronika Kaldma, kes sai kirja hooajal oma teise värava. Olgugi et väravavõimalusi jagus mängus veel palju, ei suutnud kumbki võistkond alles jäänud pooltunniga võiduväravat kirja saada.
Nii tuli võitja selgitada karistusvisete seerias. Ründaja ja väravavahi duellis Mustvee midagi juhuse hooleks ei jätnud, sest nende väravat valvanud Katrin Kaarama suutis tõrjuda kõik pealelöögid. Seevastu suutsid kolme tabamusega Mustveele hooaja kolmanda võidu kindlustada Kätlin Kaarama, Merili Pärn ja Kristina Pint.
Liigatabelis jätkab Rapla sellest olenemata kõrgel teisel ja Mustvee kuuendal kohal. Tähelepanuväärne on see, et Mustvee naiskonna kolmest võidust kaks (3:2 ja 2:1) on saavutatud just Rapla üle.

Korraldati kogu hingega

Turniiritabel (Järva-Jaani on pidanud 10, teised naiskonnad 9 mängu) näeb hetkel välja järgmine: 1. Arenculle 25, 2. KL Rapla malev 18, 3. Järva-Jaani 17, 4. Kuusalu 14, 5. EMÜ SK II 10, 6. SK Mustvee 7, 7. FinEst Flash 5 punkti.
Järgmised mängud peetakse 29. veebruaril Aseris.
Olgugi, et saalihoki võistlusi pole Mustvees ammu korraldatud, on Peipsi pealinnal spordi ajaloos tähtis roll. Kui saalihoki 1990. aastatel Eestis levima hakkas, oli Mustvee meeskond Bändipoisid üks esimesi, kes siinmail uue pallimängu omaks võttis.
Just seetõttu on eriti hea meel möödunud laupäeval toimunud etapi üle SK Mustvee naiskonna treeneril Janek Romanovitšil, kes on samuti põgusalt saalihokiga tegelenud.
Meistrivõistluste etapiks Mustvees tegid palju ära naiskonna mängijad. Mänguks ettevalmistumise asemel tegeleti hoogsalt turniiri korraldusega, saades kõik mänguvalmis vaid umbes kümmekond minutit enne avakohtumise algust.
Mustvee etapi tegi erakordseks see, et mängijad olid võtnud enda kanda näiteks kohvikupidamise ning klassikalise punktitabloo asemel oli kasutusel televiisor. Uus lähenemine nõudis küll teleri pleksiklaasiga katmist, kuid eks selgub, kas vanad tablood hakkavad nüüd ajale jalgu jääma. Ürituse korraldaja SK Mustvee soovib tänada Mustvee vallavalitsust, Mustvee spordikeskust, Avinurme gümnaasiumi ning Mustvee kooli turniirile igakülgse kaasaaitamise eest.