Saalihoki finaalseeria on viigis

Möödunud nädalavahetusel peeti Eesti saalihoki meistriliigas kaks finaalkohtumist, millest esimese Tähe võitis ning teise kaotas.

Laupäeval kohtuti esimeses finaalkohtumises SK Augur/Team Hummeliga kodusaalis. Esimene kolmandik kujunes finaalile omaselt äärmiselt pingeliseks ning puhkama mindi 2:1 SK Auguri juhtimisel. Teisel kolmandikul polnud samuti kummagi meeskonna võidujanu jahtunud ning pärast pingelist heitlust mindi teisele vaheajale skooriga 3:4, endiselt Tallinna meeskonna juhtimisel.

Esimese kohtumise võitis Tähe

Viimasel kolmandikul näitas kodumeeskond end fännidele parimast küljest, visates kaheksa väravat Auguri kahe vastu ning jättes lõppskooriks 11:6.  Jõgeva poolt olid selle mängu resultatiivsemad mehed Heikki Hintikka, Nikolai Roop, Alari Pagi, Valery Maslov, Vladimir Nurmi, Pavel Semenov ning Lauri Hõim, kes valiti ka selle kohtumise Tähe meeskonna parimaks mängijaks. SK Auguri parimaks mängumeheks tunnistati Andro Sõber.

Teine finaalkohtumine toimus pühapäeval Tallinnas Kristiine spordihallis. Mäng algas sarnaselt laupäevasele mängule vähese skooriga. Kõigist pingutustest hoolimata jäi avakolmandik 1:1 viiki. Teine kolmandik mängiti samuti äärmiselt pingeliselt ning näha ei olnud kummagi meeskonna üleolekut.

Augur suutis Tähet üllatada

Enne viimast kolmandikku juhtis JSK Tähe 3:2. Lõpukolmandiku eel tundus, et mäng läheb eelmise päeva rada ning Tähe meeskond võtab ka Tallinnast kindla võidu, kuid viimasel kolmandikul suutis Augur Tähet korralikult üllatada, võites kolmandiku 3:1 ja kogu mängu 5:4. Selle tulemusega on finaalseeria viigis ning eeloleval laupäeval alustatakse mängimist praktiliselt nullist. Meistriliiga võitmiseks peab üks meeskond vastast võitma kolmel korral.

Pühapäevasel kohtumisel tegid Tähe meestest hea mängu Nikolai Roop, Vladimir Nurmi, Heikki Hintikka, Tammi Kivi, Valery Maslov ja Pavel Semenov, kes oli ka mängu parim ning jõudis selle kohtumisega ka Eesti meistriliigas viiekümne resultatiivsuspunktini. Kokku on Semenovil kirjas 29 väravat ja 21 söötu.

Sel nädalal andis JSK Tähe ka ametlikult teada, et esindusmeeskonnas mitmeid aastaid mänginud väravavaht Veiko Raudsepp lõpetab oma pika sportlasekarjääri ning annab teatepulga noorematele üle. Viimasel hooajal on paljudes kohtumistest Raudseppa asendanud Tähe II meeskonnas väravat kaitsnud Rainer Kalde, sest esikväravavaht oli vigastuste küüsis.

JSK Tähes väravat juba 14 aastat kaitsnud Veikole teevad enim muret põlved ning sellest nädalast otsustas mees tippspordist taanduda. Raudsepp on võitnud Eestis 8 meistritiitlit ning tulnud 10 korda karikavõitjaks. Aastatega on ta kogunud ka 11 resultatiivsuspunkti. Eesti Saalihoki Liit valis Veiko mullu parimaks mängijaks.