Saalihoki finaalseeria algas Tähe tütarlastele kaotuse ja esindusmeeskonna võiduga

Saalihoki meistrivõistluste avafinaalmängudes asusid esimesena võistlustulle naiste meistritiitlile pürgijad ? Tähe tütarlaste võistkond ja Saku Fortuuna.

Teise kolmandiku lõpuni oli seis viigiline 2:2. Esimese Tähe värava lõi kapten Marina Moshul ja teise Jane Suvvi. Kolmandal kolmandikul haarasid initsiatiivi aga Saku Fortuuna mängijad, kes võitsid kohtumise 6:2.

Tähe tüdrukud lepivad vaid võiduga

?Viimased kolmandikud on meie naiskonnale ikka edukad olnud. Küllap aitas meil võita ka hea füüsiline vastupanuvõime,? lausus Saku Fortuuna kapten, Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Katrin Saare. Ta märkis, et naiste saalihoki on praegu Sakus kõige populaarsem spordiala.

Tähe kapten Marina Moshul märkis, et enne teist finaalmängu treenivad nende tütarlapsed eriti tugevasti, sest lepitakse vaid võiduga.

?Jõgeva Tähe tüdrukutel on Saku Fortuunalt mõndagi õppida,? avaldas arvamust üks pealtvaatajatest, spordihuviline Lembit Maidla. Eesti Saalihoki Liidu peasekretär Tõnis Teesalu märkis, et võrdsed võiduvõimalused on mõlemal finalistil.

Esindusmeeskond jahib teist võitu

Meistrivõistluste favoriitide Tähe esindusmeeskonna ja TTÜ võistkonna vahelises esimeses finaalkohtumises avas skoori Tähe kaitsemängija Alari Pagi. Tähe meeskonna liikmetest lõid väravaid veel Tom Longstedt, Andrus Tõruke ja mängiv treener Marko Saksing. Tähe esindusmeeskond võitis mängu 4:2. TTÜ võistkonna mõlema värava autoriks oli Juka Salo.

Tähe esindusmeeskonna kapten Andro Sõber tegi oma võistkonna kohta ka kriitikat. ?Jätsime kaks head võimalust värava löömiseks kasutamata. Enne Tallinnas toimuvat finaalmängu peame kõvasti treenima, sest kindlasti valmistub võistlusteks hästi ette ka TTÜ. Finaalides pannakse endast ikka välja parim. Kui teise finaalmängu võidame, pälvime meistritiitli. Kaotuse korral tuleb ka kolmas mäng Jõgeva spordikeskuses, sest meistrivõistluste võitjaks tunnistatakse kahe mängu võitja.”

Meistrivõistluste esimesi finaalmänge oli Virtusesse vaatama tulnud rohkesti spordihuvilisi, nende hulgas ka spordiklubi Tähe toetaja ettevõtja Priit Saksing, tema abikaasa, SK Tähe juhatuse liige Aita Saksing, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev, linnavolikogu esimees Raul Kull, Jõgeva linnavolikogu liige Jõgevamaa aasta tegija 2004 Ants Paju ja mitmed teised. Kohtumiste emotsionaalsemaid momente saatsid mees- ja naiskondade poolehoidjate pasunahüüded ja trummipõrin.

Spordiklubi Tähe juhatuse esimees Marko Saksing teatas, et Tallinnas Tehnikaülikooli spordihoones 23. aprillil toimuvatele finaalmängudele on võimalik kaasa sõita ka fännidel. Bussid Jõgeva kesklinnast väljuvad kell 9.30 ja kell 11.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus