Saagem tuttavaks: Andrei Vdovin

Kuidas sattusid Sa tööle Jõgeva Avatud Noortekeskusse?

Jõgeva Avatud Noortekeskusse sain ma tööle tänu Jõgeva ANKi tegevjuhile Sille Raidverele. Soovisin ühtaegu töötada ja valmistuda noorsootöötaja ametiks ning Sille Raidvere tuli hea inimesena mulle vastu ja andis tööd, millega olen nüüd tegelnud juba kaks aastat.”

Miks on noorteklubisid vaja?

“Noorteklubid on selleks, et noortel oleks, kus mängimas käia ja niisama sõpradega juttu ajada. Kui noored on noortekeskuses ja tegelevad millegi kasulikuga, ei tee nad tänavatel lollusi ega pruugi nurga taga alkoholi.”

Mis võlub sind noortega töötamise juures?

“See, et saab palju suhelda. Tänu sellele on mu endagi suhtlemisoskus palju paranenud. Noortekeskuses olen leidnud ka palju uusi sõpru.”

Mida oled tänu noortekeskuses töötamisele juurde õppinud?

“Olen õppinud, kuidas noortega käituda. Ning kuidas nendega ümber käia siis, kui nad teevad midagi, mida ehk ei peaks tegema. Tänu vajadusele teisi suunata olen kasvatanud ka oma iseloomu.”

Sul on mitmeid hobisid. Mis võlub Sind diskorluse juures? Millised on Su enda lemmikpeod?

“Ei teagi. Olen teinud ainult mõned üksikud diskod ja ega diskoriamet mind eriti huvitagi. Jõgeval on diskoreid juba liigagi palju. Minu lemmikpeod on kas siis õppinud diskorite korraldatud või siis suisa suurüritused. Muidugi ei ütleks ära ka paarist pubiõhtust.”

Sul on pisipoeg. Kas noor isa on tore olla? Mis on sinu meelest isaks olemise juures kõige raskem, mis kõige kergem?

“Jah, ikka on tore olla. Ei kahetse, et ta olemas on. Ta on ühe noore pere suurim kink, vähemalt mina arvan nii. Alguses oli muidugi raske harjuda mõttega, et saan nii noorelt isaks, aga nüüd, kui aasta on möödunud, olen väga rahul. Poeg on ka suuremaks kasvanud. Alguses tuli nutva lapse pärast ette päris palju unetuid öid, nüüd on juba kergem: laps nutab öösiti ainult siis, kui on haige või on tal muud probleemid.”

Mis on Su elus hetkel tähtsamal kohal?

“Minu jaoks on kõige tähtsamal kohal minu pere ? kellel see nii poleks? Töö on ka muidugi tähtis, kuna raha on vaja elamiseks, kuid see ei ole siiski nii tähtis kui pere.”

Kas Sa oled päri mõttega, et noored tarbivad liiga palju alkoholi ning suitsetavad? Mis aitaks selle vastu võidelda?

“Jah, olen küll päri selle mõttega, kuid mina ei saa sinna midagi teha. See on siiski iga ühe vaba valik, mida ta oma tervisega teeb. Mitte keegi ei saa kedagi sundida, käskida ega ka keelata, kui inimene ise on nii rumal, et on otsustanud tarbida tervist kahjustavaid tooteid. Sinna ei saa mitte keegi midagi teha, kahjuks! See on minu arvamus!”

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus