Saadjärve rand Tabiveres laieneb ja täieneb

Mitu aastat tagasi alustati võsaraiumisega, juurde on veetud liiva ja laiendatud kogu puhkeala.

Et asendada lagunenud ujumissillad uutega, ehitada korralik parkla ja tualetid ja muretseda uued riietuskabiinid, taotleti raha ka projektidest.

Tabivere vallavanema Aare Aunapi sõnul taotleti 2006. aastal ranna korrastamiseks raha Keskkonna Investeeringute Keskusest. “Projekt sai positiivse otsuse ja KIK rahastab “Vooremaa maastikukaitseala Saadjärve äärse Tabivere ranna korrastamistööde” projekti 580,6 tuhande krooniga. Peaaegu samas mahus rahastatakse neid töid veel ka valla eelarvest. Lisaks ehitab vald oma rahadega uue juurdepääsutee randa, sest praegune tee asub eramaal ja maa omanik ei luba seda edaspidi kasutada,” rääkis Aunap ja lisas, et paraku tuleb raha raisata ka öiste vandaalitsejate järelt parandamisele.

“Juba oleme pidanud tualettidele uued uksed panema. Juuni alguses said paika ka uued pontoonsillad. Jääb vaid loota, et need mõistuseta ringihulkujatele ette ei jää,” rääkis vallavanem, kelle sõnul on kahju hädavajalikku raha niimoodi lihtsalt raisata. Küsimusele, ega nüüdsest pole ometi lubatud paatidega ujujate sekka “parkida”, sest pärast uute sildade paigaldamist on seal aeg-ajalt ka paadimehi nähtud, vastas vallavanem, et kindlasti ei ole paadid ujumisrannas teretulnud. “Paadisild asub mõnisada meetrit Tartu pool ja ka seda on plaanis jõudumööda remontida,” ütles ta.

 Vallalt on tegevusluba antud ka toitlustusfirmale Kõnnujõe Talu, kes ilusa ilmaga rannas suupisteid, jäätist ja  karastusjooke müüma hakkab.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus