Saadjärve Looduskeskuses avati Jõgeva koolitüdruku Merilyn Saksingu personaalnäitus

Jõgeva Gümnaasiumi VI klassis õppiva Merilyn Saksingu kunstilooming on varem väljas olnud Jõgeva Kunstikooli kasvandike ühisnäitustel.

Oma esimese personaalnäituse seadis ta üles Tartu vallas Saadjärve Looduskeskuses. Ergitajaks-soovitajaks oli vanaema Aita Saksing , kes töötab Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva ja Tartu rajooni direktori asetäitjana.

“Mõte sellist näitust korralda oli juba ammu. Suur tänu sulle, et nüüd julguse kokku võtsid ja oma tööd ka teistele vaadata tõid, ” kiitis oma lapselast Aita Saksing, kes ka Jõgeva Kunstikooli hoolekogusse kuulub. Vanaema meenutas, et Merilyn hakkas kodus joonistama juba päris väikese tüdrukuna. “Tal oli võimalus minna ka kunstikooli mudilasrühma. Algul ta sellest siiski loobus, kuid  pärast põhjalikku mõtlemist ja enesega nõu pidamist otsustas ta kunstikooli õpilasteperega siiski ühineda.”

Saadjärve Looduskeskuse hubastes värvitoonides ruumidesse hästi sobival näitusel on üle paarikümne Merilyn Saksingu  erinevates tehnikates kunstiteose. Näiteks gua??ide abil on loodud maalid “Võidukarikas”, “Kiire töö”, “Üleminek pirindele”, “Naine puuviljadega” ja “Söögipaus”. Pliiatsiga on joonistatud “Hobused”, “Kipspea” ning mitmed teisedki pildid. “Mulle endale meeldib aga kõige rohkem “Tumeduste aken”, sest see on sinakates toonides õlipastellmaal ja pean sinist ka oma lemmikvärviks,” ütles Merilyn.

“Kõige paremini meeldib mul ikka maalida ja joonistada kunstikoolis. Mõne idee viin kunstis ellu kiiresti, mõne pärast teatud aja möödumist. Kunstikoolis on mind juhendanud ja õpetanud mitmed pedagoogid: Elita Järvela, Katrin Tamm-Kuusik, EneLuik-Mudist, Ene Kõnnussaar, Anne Nurmik. Praeguseks kursuse juhendajaks on Auli Kumel. Pildid personaalnäituse jaoks valisin välja üksi.”

Personaalnäituse tööde kohta ütlesid häid sõnu nii pereliikmed kui ka teised näituse külastajad.  “Muljed on ilusad ja üllatavad. Olen senini vaadanud neid joonistusi kodus, kuid siia näitusele on toodud tõeliselt fantastilised pildid. Nagu talle endalegi meeldib mullegi üle kõige “Tumeduste aken”. Väga tõetruult on välja tulnud ja joonistus “Hobused”, avaldas arvamust Merilyni teine vanaema Sirje Sukk.

“Hea, et tüdruk on omale huvitava harrastuse leidnud. Kolm aastat tagasi maalis ta portree minustki, ” lausus Merilyni isa Marko.

“Näitus on hästi vahva ja tore. Väga hea, et piltide alla on kirjutatud, millises vanuses need valminud on, sest nii saab hea üle vaate lapse oskuste ja võimete arengust. Minu arvates on Saadjärve Looduskeskus Tartu vallas sobivaim maja kunstinäituste korraldamiseks, ” arvas Äksis elav ettevõtja Heli Veetõusme.

“On igati oluline, et kunstihuvilised lapsed ja noored võimalikult palju omavahel suhtleksid. Aitan kaasa sellele, et Jõgeva Kunstikool võiks luua sõprussidemed Peterburi kunstikooliga,” lausus näituse avamisel Priit Saksing, kes oma pojatütre Merilyni  pitidele raame muretseda aitas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus