Ruumeksi lõpetas kaunis kontsert

Põltsamaa Roosisaarel kaks nädalat kestnud ja mitmekesist programmi pakkunud Ruumeks lõppes 17. juulil Põltsamaa muusikakooli kammerorkestri kontserdiga „Vivat roosid ja muusika“.

Orkestri esituses kõlas nii kodu- kui ka välismaiste heliloojate loomingut, klassikalisest muusikast nüüdisaegseni. Lõõskava päikese käes toimunud kontserdil ei piirdunud pillimängijad üksnes kauni muusika esitamisega, vaid temperamentsemate palade ajal kuulusid esitluse juurde ka liikumine ja põlvenõksud.

Põltsamaa muusikakooli viiuli- ja vioolaõpetaja ning kammerorkestri dirigent Hiie Taks kinnitas, et kõige parem publik ongi kodupublik. „Meil oli suveks plaanitud välisturnee, aga see jäi koroona tõttu ära. Oleme õnnelikud, et saime võimaluse üles astuda Ruumeksi raames vabas õhus ja jõuda nii suure publikuni.“

Ruumeksi korraldaja Raivo Suni tõdes, et tema on uhkusega põltsamaalane, kui kodulinnas on nii hea tasemega tegutsev orkester. „Minu arvates võiks iga Ruumeks alata või lõppeda muusikakooli kontserdiga,“ tõdes ta ning lisas, et küllap Ruumeksi korraldamise traditsioon jätkub järgmisel suvelgi.

Samal päeval oli Roosisaarel avatud taaskasutusturg „Asjad uuele ringile“, kus müüdi eelkõige riideid, jalanõusid ja lasteraamatuid. Paralleelselt toimus ka Põltsamaa esimene hoovi- ja garaažimüük, mille raames kuus majapidamist olid avanud oma väravad, et müüa uudistajatele oma hubases koduaias teise ringi riideid, kodutarbeid, elektroonikat, lauanõusid jm.

HELIS ROSIN

blog comments powered by Disqus