Rumeenia suursaadik pidas Kuremaa lossis Rumeenia õhtut

Kolmapäeva õhtul kogunesid Jõgeva valla ettevõtjad, ametnikud ja Kuremaa külaseltsi liikmed Kuremaa lossi, sest teist korda sel aastal väisas meie valda Rumeenia suursaadik Daniela Mihaela Cămărășan koos oma meeskonnaga. Sel korral oli tähelepanu Rumeenia filmil, veinil ja koostöövõimalustel kahe riigi vahel.


„Olen Kuremaa lossis teist korda. Esimene kord oli 2017. aastal, mil otsustasin terve oma meeskonnaga Eesti erinevaid paiku külastada,“ meenutas suursaadik.

„Täna õhtul lubasin tutvustada filmi, mida näidati läinud aastal PÖFFil. Loodan, et Jõgeva inimesed naudivad seda komöödiat, kuidas uus generatsioon ja keskealised elu mõistavad, kuidas tulevikuks valmistuvad ning aega veedavad,“ tutvustas Rumeenia suursaadik lühidalt näidatavat linateost. Samas nentis ta, et õhtul on oluline roll ka veini degusteerimisel.

„Otsustasin tutvustada mõnd Rumeenia veini, sest meil on riigi eri paigus olulisi veinikodasid. Loodetavasti avastavad külalised täna õhtul Rumeenia kohta midagi uut,“ ütles Daniela Mihaela Cămărășan, lisades, et kui Jõgevamaa ettevõtjatel peaks tekkima huvi ka ise Rumeenia veini pakkuda, on kindlasti võimalus koostööks.

Kuid suurimat koostööd tehakse Jõgeva valla ja Rumeenia vahel just hariduses ja kultuuris ning see jätkub ka tuleval aastal. „Projekt on juba teist aastat hästi töötanud. Kaks aastat on Jõgeva valla õpilased külastanud Rumeeniat, järgmisel aastal on vastupidi,“ ütles suursaadik.

Kuna sellest aastast täidab Rumeenia ka Euroopa Liidu eesistujariigi rolli, siis on suursaadik pannud rõhu just sellele, et külastada Eesti erinevaid paiku, tutvustada Rumeenia kultuuri ning otsida ühisosa meie ettevõtjatega. „Olen käinud Jõgeval, Rakveres, Pärnus, Paldiskis ja Tartus. Püüan tugevdada Eesti ja Rumeenia koostööd paljudes valdkondades, alustades haridusest ja kultuurist. Pärast seda saab keskenduda teistele valdkondadele,“ ütles suursaadik Daniela Mihaela Cămărășan Vooremaale.

Teist korda meie maakonnas viibinud suursaadikul jätkus ka sel korral ainult kiidusõnu. „Avastasin, et sügisel on Jõgevamaa eriti ilus. Inimesed on siin väga viisakad ja toredad ning avaldanud soovi koostööd teha. Olen kindel, et leiame siit häid partnereid paljudele oma projektidele. See on alles algus ja usun, et jätkame koostööd mitte ainult hariduses ja kultuuris, vaid ka majanduses.“

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus