Rukkilillemängudel medaleid rohkem kui mullu

Enim tegi rõõmu Laiuse noormehe Indrek Masingu võit A-klassi vasaraheites tulemusega 53.43. Indrek vigastas juuni keskel raskelt õlga ja oli karta, et hooaeg jääb üldse vahele. Ometi aitas sihikindla noormehe püsivus taastusharjutustega tegelemisel ta hooaja teise poole tähtsaimaks võistluseks taas ?jalule?. Kulla oleks toonud Indrekule ka paremuselt teine heide.

Vasaraheites tuli Jõgevamaale teinegi medal: tütarlaste A-klassis sai Madli Kasemaa kolmanda koha tulemusega 40.30. Nii Indrek kui Madli jätkavad sügisest Audentese spordikoolis, sest allakirjutanu juures Laiusel ei ole lihtsalt selle taseme sportlaste arenguks vajalikke tingimusi.

Pikamaajooksjad tuntud headuses

Oma tuntud headuses esinesid meie pikamaajooksjad. Palamuse neiu Helena Laumets võitis ülekaalukalt TA 3000 m jooksu isikliku rekordiga 10.53,08, mis viis ta tänavuses Eesti naiste edetabelis kaheksandale kohale. Helena aeg oli ka parem kui juunioride sama distantsi võitjal.

Luual elav noormees Viljar Vallimäe startis seekord 1500 m distantsil, mitte 5000 m jooksus, mis oleks olnud temale ehk õigemgi ala. Aga võit tuli sellelgi distantsil. Tõsi, ajaga 4.12,52, mis jääb Viljari isiklikule margile 6 sekundiga alla.

Teivashüppajad tegid oma ära

Tütarlaste A-klassi teivashüppes tuli hõbemedal veidi üllatuslikult Palamuse neiule Kristi Kõivikule tulemusega 2.60. Oma osa mängis selles vastaste altminek, näiteks Viljandimaa neiud, kelle isiklikud rekordid vastavalt 2.95 ja 2.80, ei suutnud seekord enamat 2.40-st. Loodetavasti annab võidetud medal nüüd Kristile usku pühenduda alale, kus ta midagi saavutada võib.

Meesjuunioride teivashüppes jäi Kristo Rudissaare tulemuseks täpselt 4 meetrit, aga selleks pronksmedaliks piisas. Tema noorem vend Kermo ületas A-klassis 3.90 ja jäi ainult katsetega medalist ilma. Rudissaarte näol on tegemist teivashüppe jaoks erakordselt andekate noormeestega ning praegu jääb edasine areng ainult sobivate hüppeteivaste taha. Näiteks Kristo hüppas laenatud teibaga, ka Kermole ei ole just neid täpselt õigeid teibaid. Rudissaared elavad Palamuse vallas ning see vald toetab oma Eesti tasemega kergejõustiklasi praktiliselt vaid sõidurahaga.

Jõgeva vallas saab aga spordiklubi sama taseme kergejõustiklase eest umbes kolm korda rohkem pearaha, ka koostööst Saare vallaga on spordiklubil Contra vaid meeldivat meenutada. Rudissaarte treenerina ei näe ma nende arengu jaoks praegu küll muud väljapääsu kui elukoha vahetus.

Medalitele lisaks häid kohti

Kolmikhüppes tegi oma tulemuse jälle ära Põltsamaa noormees Mihkel Saks, kes 13.35-ga sai A-klassis pronksmedali. Et Jõgevamaa kokkuvõtteks mullusega tõusis mitme koha võrra, selles on oma osa ka teistel meie noortel kergejõustiklastel, kes seekord küll pjedestaalile ei jõudnud. Nimetagem siis nemadki:

4. koht: Priit Kelder PA 400m (52,72), Pille Poolak NJ 3000m (12.17,92)
5. koht: Kersti Rebaste TA vasar (37.75)
6. koht: Priit Kelder PA 200m (23,75); Ketlin Hansen TA ketas (30.27) ja TA kuul (11.52)
7. koht: Priit Kelder PA 100m (11,68); Sten Veelak PA kolmik (12.25)
8. koht: Kristi Kõivik TA vasar (31.33); Indrek Kalvet PA kõrgus (1.83)

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus