Röövlid ja trikipoisid vallutasid Jõgeva hokiväljaku

Pärast aastast vaheaega peeti Jõgeval taas lustakat jääkarnevali.

Pühapäeva õhtupoolikul kogunes Jõgevale Mustvee maantee hokiväljakule kenake kirev seltskond: Lumivalguke, haldjas, mereröövel, rahvatantsijad, piraadid, klounid, Harry Potter  ja palju teisi maskiga ja maskita  tegelasi.

Et ilm oli parajalt talvine ja jää peegelsile, pidasid poolsada väikest ja suurt tritsutajat ligemale kolm tundi kestnud jääpeol vapralt vastu. Õige mitmele, näiteks Kasparile, Keijole, Liivarile, Anule ja Estritile oli see juba teine järjestikku uiskudel veedetud päev. Nemad osalesid ka Peipsi uisumaratonil, mis oli nagu Jõgeva jääkarnevalgi arvult kolmas, kuna ilmaolude tõttu jäid mullu mõlemad üritused ära.

“Karnevale hakkasime korraldama uisutamise propageerimiseks, et luua head ja tervislikku meeleolu nii enesele kui teistele. Meie üritused on olnud osavõtutasuta,” märkis Anu Rebane, kes on koos Rita Ottensoni, Raimo Jõgari ja spordiklubi Pedja juhatuse esimehe Kaido Poomiga Jõgeva jääpidude mõtte üks algataja ja läbiviija.</span>

Hokiveteran  Raimo Jõgar tekitas sellelgi karnevalil elevust: ta oli end põduraks ja poolpimedaks ätiks kehastanud, kes on libedale teele sattunud ja püüab meeleheitlikult jalul püsida, kuid plärtsatab ikka ja jälle pikali. Ja lastel oli nalja nabani.

Auhinda talle siiski ei antud, need läksid noorematele. Kostüümiauhinna said Lumivalguke Anett, piraat Rasmus, haldjas Netely. Medali ja auhinna võitsid ka kloun, kaevurid, batmanipoisid jt. Tunnustuse pälvisid ka vabakavaga esinenud iluuisutajad Reena, Elisabet, Nettely, Anett, Birgit, Laura ja Anna-Maria. Tema esinemine oligi klass omaette, sest Anna-Maria Vahur käib juba mitmendat aastat Tartu spordiklubis iluuisutamisetundides.

Veel võisteldi trikitamises ja mitmes uisuslaalomis. Karneval lõppes ilutulestikuga.    

iii

RAIT RANDVERE

blog comments powered by Disqus