Rootsi neiud tõid Metsatarekesse kingitusi

Tütarlastele tegi ettepaneku külastada Siimusti lastekodu Rootsi ettevõtja Ecard Klug, kelle Eestimaa kodu on Sadalas.

Julia Gustavsson ja Hanna Svensson õpivad Gothenburgi lähedal asuva Aungsasi linna koolis 12. klassis. Tüdrukud pidid koolis kirjutama projekti ja nad otsustasid heategevusprojekti kasuks.

Mänguasjad võeti kohe kasutusele

“Otsustasime hakata ühele Eesti lastekodule kingitusi koguma. Nende hankimiseks tegime oma kodulinnast ka väljasõite. Mitu aastat oma veoautoga Rootsist Eestisse humanitaarabi vedanud Ecard Klug rääkis meile Siimusti lastekodust Metsatareke, kuhu otsustasimegi Rootsist kogutud kingitused tuua. Klug aitas oma autoga kingitused Siimustisse tuua ja need siin ka maha laadida,? rääkisid Julia ja Hanna.

Ecard Klugile oli omakorda Metsatarekesse lastekodust rääkinud tema elukaaslane Luule Väin.

Rootsi neiud tõid lastekodulastele pehmeid mänguasju, lauamänge, lumeliugureid ja suuski.

“Mänguasjad võeti kohe kasutusele. Esimesel paaril päeval mängisid meie väiksemad lapsed vaid Rootsist toodud mänguasjadega,? ütles lastekodu sotsiaaltöötaja Merle Sild.

Rootslannad leidsid lastega ühise keele

Julia Gustavsson ja Hanna Svensson viibisid Siimusti lastekodus kaks päeva ja tegid märkmeid lastekodu argielu kohta.

?Rootsi kooliõpilased tegid meie lastekodule meeldiva üllatuse ja leidsid kergesti ühise keele ka lastekodu kasvandikega,? rääkis sotsiaaltöötaja.

?Koos Rootsi neidudega külastas Metsatarekest esimest korda ka Ecard Klug. ?Mu kaasale jättis lastekodu sõbraliku ja meeldiva mulje ja ta lubas ka edaspidi otsida võimalusi nende abistamiseks,? lausus Sadala ettevõtja Luule Väin.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus