Rootsi abielupaar tõi humanitaarabi

Vänersborgis elavad Christina ja Göran Andersson hakkasid Eestisse humanitaarabi tooma mõned aastad tagasi. Jõgevamaal on nad kõige sagedamini külastanud Siimusti lastekodu Metsatareke, kus seekord käidi viiendat korrada. Christina ja Göran Andersson tõid Metsatarekesse arvuteid, mööblit ja muudki vajalikku. Mööblit olid nad kaasa võtnud ka ühe noormehe jaoks, kes peagi lastekodust lahkub ja iseseisvat elu alustab. Iga laps sai kingiks ka annetajate kodukandi käsitöömeistrite valmistatud mänguhobuse.

Varem Metsatarekest külastanud Rootsi pere oli aga proua ja härra Anderssoniga saatnud spetsiaalse kingituse oma lemmiklapsele Stessile.

Seekord lastekodu külastades tundsid Christina ja Göran huvi ka selle vastu, millal on laste sünnipäevad. Küllap plaanitsevad nad järjekordset üllatust.

Enne Eestisse sõitu esines Christina Andersson kahel korral Vänersborgi raadios, kus ta kutsus oma kaasmaalasi Jõgevamaa sotsiaal- ja haridusasutuste heaks annetama.

?Me oleme oma Rootsi sõpradele Christinale ja Göranile väga tänulikud, nad on meie lastele justkui ristivanemad,? ütles Metsatarekese juhataja Silvi Moont.

Oma siinse tuttava Maigi Sulbi soovitusel viisid külalised Rootsist humanitaarabipakid ka Jõgeva Sotsiaalkeskusele Elukaar.

Rootsi abielupaar arutas heategevusega seonduvaid probleeme Jõgeva Lions-klubi juhatuse liikme Vahur Kukega. Leiti võimalus aidata ka Vaimastvere õpilaskodu.

Jaana Lukas

blog comments powered by Disqus