Rooside festivalil jagatakse Rooside Karikaid

Rooside festivali lilleseadekonkurss algab hommikul Põltsamaa kultuurikeskuses, kus osalejad esimese ülesandena laudu kaunistavad.

“Lilledega ilusaks tehtud laudade taha istuvad õhtuse koosviibimise külalised,” lausus festivali peakorraldaja, MTÜ Põltsamaa Roosiaed projektijuht Inge Angerjas. “Põltsamaa kesklinnas tuleb lilleseadjatel kaunistada kümme vaateakent. Kes missugust akent kaunistab, selgitatakse välja loosiga. Eriti põnevaks tõotab kujuneda kolmas voor “Naine öös”, kus tuleb lilledega ehtida õhtusel peol ööpesu demonstreerivaid modelle. Kui modelle ehitakse kinnises ruumis, siis laudade ja vaateakende kaunistamist saavad jälgida ka pealtvaatajad. Lillkaunistustes on eelistatud mõistagi roosid, kuid kasutada võib ka teisi lilli.

Inge Angerjas märkis, et lilleseadekonkursi eesmärgiks on tutvustada lillekultuuri ning anda mõtteid, mida lilledega teha võiks. Tema sõnul osaleb lilleseadekonkursil kümme naist. Põltsamaalt on võistlemas Airi Sinimets ja Nelly Pius, kes möödunud aastal Eesti meistrivõistlustel esimese preemia võitis. Peakohtunikuna hindab lilleseadjate tööd Hille Kangro, kes ise selles kunstis korduvalt meistritiitli võitnud ja keda peetakse oma ala üheks professionaalsemaks asjatundjaks.

Rooside saarel saab vaadata lõhnaetendust “Hinnaline roosikorv,” mille sisu on selline, et roos peab sünnipäeva ja teised lilled tulevad talle külla.

Eesti Võistlustantsuliit korraldab Felixhallis tantsuturniiri Rooside Karikas, kus esinevad kõikide võistlusklasside tantsijad. Turniiri finaal toimub õhtul kultuurikeskuses.

Rooside festival lõpebki piduliku õhtuga Põltsamaa kultuurikeskuses, kus nii lilleseadekonkursil esikoha saanu kui ka tantsuturniiri parimad standard- ja ladina-ameerika tantsudes saavad auhinnaks tuntud klaasikunstniku Eino Mäelti töö  Rooside Karikas. Pidulikku õhtut juhib raadioajakirjanik Vello Mikk.

Rooside festival võimaldab lõpetada lillelise suve enne suurt sügisest värvide mängu,” lausus kogenud lillespetsialist Inge Angerjas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus