Rõõmus kokkuvõte spordiaastast

Reede õhtul kogunesid Tabivere Rahvaspordiklubilt kutse saanud vaba aja keskuse saali. Külalisteks olid karate maailmameister Marko Luhamaa ja spordiajakirjanik Tiit Lääne. Kokkuvõtte lõppevast spordiaastast tegi ja ka uue aasta suuremaid plaane tutvustas rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg.

“Lõppev 2006. aasta oli taliolümpia ja jalgpalli MM-i aasta ja see oli Eesti sportlastele igati edukas. Kristina ?miguni ja Andrus Veerpalu Torinos võidetud kolm kuldmedalit tõstsid väikese Eesti suurriikide konkurentsis edukamate spordimaade hulka. Ka mitme ala maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt toodi tavatult palju medaleid,” rääkis valla spordijuht ja lisas, et hästi läks lõppeval aastal ka Tabivere valla sportlastel. Võistlussarjas TV 10 Olümpiastarti võitsid Tabivere Gümnaasiumi õpilased üldarvestuses esikoha.

Individuaalselt saavutasid finaalvõistlustel mitmevõistluses ülekaaluka esikoha Kristjan Rosenberg poiste nooremas ja teise koha Indrek Reisberg poiste vanemas vanuseklassis. Noor jalgrattasportlane Ivika Lainevee võitis kuldmedali grupisõidus, hõbeda talikrossis ja kriteeriumisõidus ning pronksi eraldistardis. Positiivseid näiteid oli Toomas Rosenbergil välja tuua ka täiskasvanute osas ja mitmel spordialal: Marje Raudsepa medalid suusatamises, Tarmo ja Priit Raudsepa edukad stardid rahvusvahelistel velotuuridel, korvpallimeeskonna kuldmedalid maatalimängudel ja veel palju, palju edukaid esinemisi terve aasta jooksul toimunud suurematel ja väiksematel võistlustel. Vähetähtis pole seegi, et võideti Jõgevamaa valdade vahelised suvemängud, mis seekord ka ise korraldati, et taastati laskesportlase Elmar Kivistiku mälestusvõistluste traditsioon, korraldati oma valla talimängud kolmes etapis jne.

Kohvilaud ununes

Järgnenud sportlaste ja nende toetajate, aktiivsete rahvaspordiklubi üritustel osalejate ning spordivõistluste organisaatorite autasustamine ja tänamine võttis tubli pooltunni, sest neid inimesi, kellele sport ka tugitoolist kaugemal suuremat huvi pakub, on Tabivere vallas üle kaheksakümne. Maitsekalt kujundatud tänuplaate jagasid vallavanem Aare Aunap, vallavolikogu esimees Kajar Lember, rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg ja karate maailmameister Marko Luhamaa.

Küllap on neid, kes omaette, ühtegi organisatsiooni kuulumata oma tervise nimel end treenivad, vallas mitu korda rohkem.

Kohtumine Marko Luhamaaga kujunes nii köitvaks, et unustati isegi fuajees ootav kohvilaud. Kui esialgu oli plaanis, et spordiajakirjanik Tiit Lääne esitab maailmameistrile suunavaid küsimusi, et publik nii tippsportlasest kui tema alast võimalikult täpse ülevaate saaks, siis peatselt võis Tiit Lääne ise rahumeeli Marko ja spordihuviliste omavahelist vaba vestlust kuulama asuda, sest saalist esitati tunni aja jooksul kümneid asjalikke küsimusi. Küllap oleks esitatud kauemgi, kuid maailmameister oli lubanud ka demonstratsioonesinemist ja tal tuli lasta vahepeal ümber riietuda.

Löökide näitamise käigus, kus ka kohalikul hakkajal noormehel kogeda tuli, mida väljend “kõva mees” tegelikult tähendada võib, esitati küsimusi veelgi ja saadi muu hulgas teada, milline löök võistlusel punkti annab, kuhu vastast lüüa tohib ja kus on piir arvesse mineva karatelöögi ja traumat tekitava keelatud löögi vahel. Jäi mulje, et ka karatevõistluste kohtuniku töö on üsna “udupeen” amet!

Spordihuvi tõusnud

Kui Marko Luhamaa lõpuks vabaks lasti, oli saalitäiel spordirahval võimalik kogu puhkekeskuse hüvesid tasuta nautida. Seda võimalust kasutati täiel rinnal: hetkekski ei olnud vaba ükski saun, bowlingurada ega piljardilaud.

Küsimusele, millest on tingitud ilmne spordihuvi tõus ja aktiivne rahvaspordiüritustel osalemine Tabivere vallas viimastel aastatel, vastas valla spordijuht ja noorte kergejõustikutreener Toomas Rosenberg üsna põhjalikult.

“Kindlasti on sellele kaasa aidanud rahvaspordiklubi loomine möödunud aasta septembris. Klubi eesmärgiks on valla spordielu juhtimine, kõigi valla elanike ja töötajate kaasahaaramine sporditegevusse ning lisaks valla toetustele lisarahade taotlemine mitmesuguste projektide kaudu.

Tegutsevad nii noorte kui ka täiskasvanute treeningrühmad, korraldatakse vallasiseseid võistlusi, aktiivselt osaletakse maakondlikel ja üleriigilistel võistlustel. Kõik see on saanud teoks tänu Tabivere valla poolt tehtud otsustele sporditegevuse arendamiseks ja rahastamiseks.

Minu arvamus on, et spordihuvi tõusu tingib ka Eesti sportlaste edu rahvusvahelistel võistlustel. Üha enam on inimesed jõudnud arusaamisele, et liikumine on tervisele vajalik ja kasulik ning on hakanud sportimisvõimalusi teadlikumalt kasutama.

Hea meel on ka tõdeda, elu meie riigis edeneb, kõikjale tekib uusi kaasaegseid spordirajatisi,” rääkis Rosenberg.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus