Rõõmu saksa keelest

Temaatilised saksa keele nädalad on meil traditsiooniks saanud. Seekord oli läbivaks teemaks Luksemburg. Nädal aega õpiti saksa keelt tavapärasest erinevalt. Õpikute asemel olid maakaardid, teatmikud, leksikonid, internet ja videofilmid. Esmaspäeval panime välja igasugust materjali Luksemburgi kohta. Teisipäeval vaatasime saksakeelseid videofilme ja kuulasime huvitavaid fakte ja arve. Kolmapäeval jätkus videofilmide vaatamine ja lisandus õpilastööde näituse avamine. Näitusel oli välja pandud viimaste aastate jooksul valminud õpilaste saksakeelsed uurimistööd ja käesoleval õppeaastal vabariiklikul esseevõistlusel 7.-9. Klassi õpilaste hulgas esimese koha võitnud 8b klassi õpilase Oliver Tauli essee “Ilus suvepäev?. On ju huvitav vaadata ja lugeda oma koolikaaslaste loomingut. Neljapäeval oli ka 5. klassi saksa keele huvilistele lõbus õppetund. Lauldi saksakeelseid laule ja tutvuti lähemalt esimese saksa keele õpikuga. Tõsine saksa keeleõppimine algab alles sügisel 6. klassis.

Neljapäeval ja reedel toimus klassides viktoriin “,Tunne Luksemburgi!?, milles osalesid kõik saksa keele õppijad.

Keelenädala jätkuks toimus 23. aprillil Jõgeva Ühisgümnaasiumis saksa keele päev kõigile maakonna 7. ? 9. kl. õpilastele. Seda päeva aitasid läbi viia Tartu Saksa Kultuuri Instituudi regionaalse saksa keele ja koduloo täienduskoolituskeskuse juhataja Tiia Leinola, projektijuht Katri Veldre ja nende praktikant Angelika Pfafferdt Magdeburgist, kelle suust kuulsid õpilased ehedat saksa keelt. Päeva põhiteemaks olid suhtlemismängud mitmel erineval moel. Meie maakonna õpilased said oma võõrkeeleoskust testida ja kogeda, et on väga mõnus tunne saksa keeles mõelda ja “päris”- sakslasega mõtteid vahetada. Samas on teises keeles rääkimiseks siiski oluline sõnade õppimine, mis ei ole küll alati huvitav, aga väga vajalik. Nii õpetajatele kui ka õpilastele meeldis saksa keele päev väga. Tartu Saksa Kultuuri Instituudi esindus ütles aga omalt poolt, et pole veel kunagi varem nii hästi kooli poolt organiseeritud üritusest osa võtnud. Ka nemad tundsid sellest päevast suurt rõõmu.

26. aprillil oli Jõgeva ja Jõgevamaa õpilastel võimalus Jõgeva kultuurikeskuses vaadata saksakeelset filmi “Minu vend on koer?, millest oldi lausa vaimustatud.

30. mail tulevad Jõgeva Ühisgümnaasiumi õppeaasta lõppu lõbusamaks tegema muusikud Saksamaalt. Keele- ja muusikahuvilistele on kontsert vahetult enne suvepuhkust kindlasti tõeliseks meelelahutuseks.

Meeldivaid kontserdielamusi!

Urve Sakarias,
Jõgeva Ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja

blog comments powered by Disqus