Rõõmsate taaskohtumiste päevad

Külade kokkutulekuid pidasid eelmisel nädalavahetusel Saare valla Pedassaare, Saarjärve ja Vanasaare külad, eeltuleval nädalavahetusel oodatakse kõiki endiseid ja praeguseid elanikke Maarja-Magdaleenas, Kassinurmes, Rääbisel ja ka Pajusis. Pala valla külade kokkutulek tuleb järgmisel laupäeval Lümatis, Võisiku-Kundrussaare kokkutulek aga Võisikul.

Nii et kel vähegi mahti kodukohta sõita, tasub see käik ette võtta. Ülikõrgest bensiinihinnast hoolimata. Ehk ka sedaviisi, nagu üks mees rõõmsalt oma tuttavale Saare mõisa ürdiaias seletas: saatsin naise-lapsed Laiusele ja ise tulin siia, ma ei saa midagi teha, kohe kisub koduküla inimeste juurde.

See tõmme on ilmselt vastastikune, sest egas muidu korraldajad tasuta ja ilma igasuguse tunnustuseta oma tööd tee. Ikka rõõmsate taaskohtumiste, tugevate kallistuste ja kauemaks jätkuva jutu nimel. Rõõmsad näod ja taasleitud sõbrad-tuttavad tasuvad kogu vaeva.

Külad aga ootavad ikka inimesi, kes on osake neist endist. Igal paigal on oma hing ja mälu. Ja inimesed, kes suudavad seda kõike edasi kanda. Milline kergendus tuleb, kui tead, kuhu ja kelle hulka kuulud, kes on sinu „hõimlased“, sinu kogukond.

Niiviisi ärkavad vanad pea tühjaks jäänud küladki mõneks päevaks ellu ja saavad hoopis uue hingamise nende kaudu, kes on sealt kunagi läinud. Mõned võib-olla on valmis ka tagasi tulema ja ongi tulnud. Seda peab alati arvestama.

17. juuli 2008

blog comments powered by Disqus