Rõõm muusikast ja heast seltskonnast

Kammerkoor on Jõgeval eksisteerinud ka varasematel aastatel ning endise kammerkoori liikmeid on tänaseski Jõgeva kammerkooris. Praegune koor sai alguse eelkõige tänu muusikakooli õpetajatest moodustunud tuumikule, kellest enamik laulab kooris praegugi. Muusikakooli õpetaja on ka koori dirigent Margus Kask ja proovideks kogunetakse samuti endistviisi sama kooli saali.

Klassikast popmuusikani

 “Praeguseks on repertuaaris neljakümne laulu ringis.  Klassikast kuni kaasaegsete heliloojate ja popmuusikani välja,” ütleb dirigent Margus Kask.

Esinetud on mitmetes Jõgeva ümbruse saalides erineva publiku ees, kohalikel ja ülemaakonnalistel üritustel ning omaette kontserdikavaga. Möödunud aastasse jääb ka osavõtt kammermuusikafestivalist Viljandis.

Traditsiooniks on saanud jõulukontserdid ja kevadised hooaja lõpukontserdid. Senise tegevuse kõige õnnestunumaks esinemiseks loeb koor läinudkevadist kontserti Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli saalis, kus oli olnud eriti hea nii saal, publik kui ka saateansambel.

“Üks pool koori elus on muusika, teine aga seltsielu. Head omavahelised suhted on väga olulised, siis on loota ka head laulutaset. Meie kooris on õhkkond küll igati positiivne ja avatud,” leiab dirigent Margus Kask. Ühised mõnusad kokkusaamised grilliõhtutel ja mujal ning omavahelised laululaagrid on aidanud igatahes ühtehoidva kollektiivi kujundamisele kindlalt kaasa.

Edasistest plaanidest

Repertuaari valikul on koor seni usaldanud dirigenti. “Laulu õppimine peab olema loomulik protsess. See tähendab, et kui ikka laul koorile meeldib ja sobib, siis on seda kohe tunda ja õppimine läheb ladusalt,” ütleb Margus Kask. Seni on lauljatele enestele kõige enam meele järele olnud just eesti estraadilaulu klassikute Kustas Kikerpuu, Uno Naissoo jt looming.

Eeloleva hooaja tegemistes on oma osa ka läheneval Jõgeva linna juubelil. Iseseisvate kontsertidega plaanitakse minna aga rohkem linna piiridest väljapoole ning esineda ka linnas võimalikult erinevates saalides. Koostööprojekt on kavas ühe soome keelpilliorkestriga. Jõulude ajal aga tahetakse laulda ühiskontserdil koos meeskooriga Mehis. Kuigi kahel kooril on nii ühiseid dirigente kui ka lauljaid, pole seni siiski koos kontserti antud. 2009. aastal on aga Jõgeva kammerkooril plaanis minna laulupeole.

Et tänavuse hooaja eel on mõned senised kooriliikmed mujale õppima või tööle suundunud, siis on ka uued lauljad teretulnud. Esimene kohtumine on muusikakooli saalis 2. oktoobril kell 18.30.  

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus