Roolijoodiku sundtoomine lõppes viie kuriteo avastamisega

Mehe seos vargustega avastati peale seda, kui ülekuulamisele mitteilmunud mehele koju järele mindi, teatas Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja.

Kui korduvalt joobes juhtimisega vahele jäänud Põltsamaa vallas elav Viktor talle esitatud ajaks ehk 29. jaanuariks ülekuulamisele ei ilmunud, läksid politseinikud teda koju otsima. Mehe elukohta jõudnud politseinikud tundsid õhus tugevat bensiinilõhna. Et samal  hommikul oli politseile laekunud teade Adaveres asuva firma naftabaasist 340 liitrit bensiini varastamise kohta, tekkis politseinikel mõte, et mees võib bensiinivargusega seotud olla.

Eelnimetatule küllalt sarnane vargus oli toime pandud veel ööl vastu 26. jaanuari Põltsamaa vallas Kalikülas asuvas talus, mille lukustamata garaa?ist oli minema viidud 50 liitrit diislikütust, ketaslõikur, elektritrell ja akutrell. Samast kohast ärandati samal ööl ka sõiduauto Volkswagen Golf.

Et nii Adaveres asuvalt sündmuskohalt leitud rehvijäljed kui Kaliküla sündmuskohalt leitud jalatsijäljed sarnanesid väga Viktori elukohast leitud jalatsite ja autorehvide jälgedega, tahtisid politseitöötajad lisaks joobes juhtimistele Viktoriga ka nimetatud vargustest rääkida.

Viktor politseinikke sisse ei laskunud, kuid naabrid kinnitasid, et mees on kodus. Politseinikud tungisid hoonesse ja leidsid keldrist end sinna peita üritanud Viktori. Mehe elukoha läbiotsimise käigus leiti sealt nii varastatud kütust kui muid mõlemast kohast varastatud esemeid.

Praeguseks on lisaks Viktorile viies erinevas kuriteos kahtlustus esitatud veel kahele isikule, kellest üks on alaealine.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus