Rongisõidu head ja vead

Aegade hämarusest saati on Jõgeva ja Tartu vahet sõitvad inimesed soovinud ka hommikul kella kaheksaks rongiga Tartusse tööle jõuda. Praegu on see ainult ilus helesinine unistus. Enne kella 10  kahjuks Jõgevalt rongiga Tartusse ei saa. Tuleb sõita auto või bussiga. Ja igaüks, kes korra bussiga Jõgevalt Tartusse sõitnud, teab, et selle sõidu eest küsitakse poole kõrgemat hinda kui rongisõidu eest, isegi rohkem. Lisaks on rongisõit ka tunduvalt turvalisem.

Rongifirma graafikutesse ei klapi mitte kuidagi varahommikuti umbes kahesaja inimese Jõgevalt Tartusse tööle sõidutamine. Küllap liigub Tallinna ja Tapa ümber rohkem inimesi kui Tartu ja Jõgeva vahel ja rongide sõiduplaan on tehtud nende jaoks. Nii lihtne asi ongi.

Päeval seevastu saab Jõgevalt Tartusse nii kella nelja, viie kui poole seitsme ajal. Kusjuures esimene rong on ikka nutuselt tühi küll.

Juhul kui rongifirma saaks reisijate jaoks uued kiired ja mugavad rongid, ehk siis õnnestub ka Jõgevalt hommikuti kaheksaks Tartusse tööle ja kooli jõuda. Lootus sureb alati viimasena.

Seni aga tuleb endiselt Piibe maanteele siirduda. Hea on, kui  ei tule oma autos üksi sõita, vaid leitakse kaaslased ja säästetakse niiviisi kütust ja ka loodust.

16. märts 2010

blog comments powered by Disqus