Romantilised Kõrsikud homme Paduveres

Juba homme astuvad Paduvere talumuuseumi õuel üles Eesti 2014. aasta ansambliks valitud Kõrsikud. Ansambli teljeks olev Bonzo on ka varem Paduveres esinenud, kuid Kõrsikud oma täies koosseisus varem mitte.

Kõrsikud on soovitud ja oodatud esineja paljudel Eesti lavadel. Ansambli jaoks on käesolev suvi, mis sest et jahe, väga töine.

“Kõrsikute suvi on alanud töiselt ja jätkub samas vaimus kuni lõpuni välja,” ütles Bonzo. “Juuni lõpuni mängime Palmse kõrtsis Rakvere teatri suvelavastust “Mina olin veel väikene”, kus meil on lisaks pillimängule täita ka mitmed rollid. Ka ülejäänud suvi on täis tihedat kontserttegevust.”

Kõrsikud on viimase aastaga kiiresti Eesti menuansambliks kujunenud. Milles peitub kolmiku edu, seda ei oska Bonzo täpselt öelda.

”Seda oleks hea küsida publiku käest, nemad teavad seda kindlasti paremini. Ise võin oletada, et edu on taganud hoolega valitud repertuaar, muhe olemine ja omavaheline hea sõprus ja läbisaamine, mis kiirgab ilmselt ka publikusse,” kinnitas ta.

Muusikasõbrad on uurinud, millal on oodata Kõrsikute uut plaati. Bonzo lubas, et see juhtub veel sel aastal.
”Hetkel tundub, et sügisel, ja seekord on plaat täiel määral omaloominguline.”

Seega, juba homme, 20. juuni õhtul on Paduvere talumuuseumi õuel toimuval jaanipeol võimalik Kõrsikute laule kuulata ja nende muusika saatel tantsida.

Aga Kõrsikud ei ole homme ainsad esinejad. Tallinnast pakub muusikalist külakosti puhkpilliorkester “Pritsu Brass”, dirigendiks Raimo Reitel.

i

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus