Rollufriik sõidavad politsei saatel Tartust Voorele

Peale matka marsruudil Tartu-Voore-Tartu on kavas laager, õhtused esinejad ja töötoad. Ürituse toimumisaeg on 17.-18. august. Kogunemine matkaks esimesel päeval kell 11 Tartu Raekoja platsil, väljasõit kell  12.

Et hukkunuidoleks vähem

 Projekti eesmärgiks on kaasa aidata Euroopa Liidu soovitusele vähendada aastaks 2010 Eestis liiklusõnnetustes hukkunute arvu. Ürituse raames kutsutakse noori mopeedi- ja rollerisõitjaid kaasa rääkima liiklusohutuse teemadel Lõuna-Eesti teedel.

Noorte väiksema kogemustepagasi plussideks on sissekasvanud liiklemisvigade puudumine. Praegustest rollerisõitjatest saavad mõne aasta pärast noored autojuhid. JCI näeb Rollufriigis head kasvatustöö võimalust. Noorte puhul ei vabaneta vigadest, vaid üritatakse neid juba eos vältida.

Üritus rollerihuvilistele

Üritusele oodatakse umbes 100 rollerihuvilist/omanikku vanuses 14-16 aastat, kuid teretulnud on siiski ka vanemad huvilised. </P>

“Kõik on oodatud. 13-aastased ja nooremad, kes veel rolleriga ei sõida, saavad kohapeal teha muid asju, näiteks liiklusteste,” ütles projekti meeskonnaliige ja JCI eelmise aasta president Meelika Kuningas-Lutsar.

Tegevus toimub seekord Saare vallas Voore külas. Just seal saab pärast matka sõita rolleriga slaalomit, osaleda töötubades ning võtta osa mängudest. Võistluste eest jagatakse auhindu. Meeneid jagub kõigile osalejatele.

Lisaks saab vaadata rollerite ja Subaru-autode demonstratsiooni. Oma rollereid näitab ka politsei. Õhtul on kavas meelelahutusprogramm.

“Esineb bänd, on tantsutüdrukud Tartust, breikarid, tutvustatakse mitmesugust tehnikat. Ise üritan sinna ralliauto kohale tuua,” ütles JCI Tartu president ning selle projekti esindaja Andrus Valma.

Huvitavaks aspektiks on matkal toimunu filmimine ning salvestamine DVD-le. Kõikide osalejate vahel loositakse välja kaks tasemel rollerit.

Õpihimuliste noorte ühendus

Rollufriigi korraldaja JCI Tartu kuulub rahvusvahelisse organisatsiooni Junior Chamber International (JCI), mis ühendab aktiivseid noori. Tegemist on mittetulundusliku ühendusega, mis propageerib meeskondlikkust, arenguvalmidust ja soovi omandada uusi teadmisi ja kogemusi.

“Oma olemuselt on JCI noorte juhtide arendamise ja kooskäimise organisatsioon. Koos korraldatakse üritusi, nii heategevuslikke kui ka tulunduslikke,” rääkis JCI Tartu president Andrus Valma.

Rollufriigil oma ajalugu

Rollufriik toimub teist korda. “Eelmine kord oli korraldamine politsei õlul, seekord teeme meie,” ütles Andrus Valma.

Esimene rolleritele pühendatud päev leidis aset Tartus Eedeni keskuses. Rollerisõitjaid on tulnud aastaga aina juurde.

“Praegune prognoos on umbes 100 -150 osalejat. See arv on öeldud eelmüügi järgi ning võib muutuda,” ütles Valma. Et üheks korraldajaks on ka see kord Lõuna Politseiprefektuur, võib arvestada ürituse turvalisuse ja õpetlikkusega.

“Osavõtutasu on selline sümboolne, sest tegelikult tuleb enamik toetusest väljastpoolt. Näiteks toetavad Euroopa Noored, maanteeamet, politsei,” ütles Valma. Osavõtutasu on eelregistreerimisel 100 krooni, kohapeal 150. Registreerimine ja täpsem info aadressilt tartu.jci.ee/rollufriik

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus