Rollufriik distsiplineerib noori rollerijuhte

Teist aastat järjest korraldatakse Rollufriiki, mille eesmärgiks on teha noorte rollerijuhtide seas kasvatustööd. Eelmisel aastal toimus samalaadne üritus Tartus Eedeni kaubanduskeskuse parklas, kus rolleriga sõitjatele õigeid liiklemisvõtteid demonstreeriti. Peakorraldaja Remo Perli sõnul on tänavune ettevõtmine mahukam ja loodetavasti ka tulemuslikum.

?Kuna õnnetuste arv rolleritega on aasta jooksul praktiliselt kolm korda kasvanud, siis tuleks selle vähendamiseks midagi tõsiselt ette võtta,? sõnas Perl. Korraldajad loodavad, et tänu Rollufriigile tekib noorte seas neid ühendav organisatoorne liikumine. ?Loodame, et selline üritus vähendab anarhistlikku ja egoistlikku käitumist liikluses,? rääkis Remo Perl. Tema sõnu kinnitab ka Lõuna Politseiprefektuuri kuriteo osakonna preventsioonitalituse komissar Ivar Dubolazov, kes lisas, et eesmärk on sisendada noortele  kultuurset käitumist liikluses ja ka ohutunnet.

Rollerijuhtide seas ka tüdrukud

Rollerite kolonnissõit Tartust Voorele kestis umbes kaks tundi, liikumiskiiruseks keskmiselt 50 km/h. Vahepeal tehti ka peatusi, et taga liikuvad sõiduautod neist ohutult mööduda saaksid. Korraldajate sõnul oli sõit edukas ja mingeid olulisi vahejuhtumeid ei olnud. Erandiks oli ühe Võru noormehe kukkumine, sest ta vajutas lahtisel kruusal oma sõiduki esipidurid põhja. Õnneks sai noormehel vaid põlv kriimustada. Politsei sõnul distsiplineeris noori ka see, et kolonni saatsid politseiauto ja korravalvurite mootorrattad. ?Sõitjaid manitseti tähelepanule ja kästi hoida piisavat pikivahet ning õnneks keegi juhtidest “esinema” ja kihutama ei hakanud,? sõnas Rollufriigi peakorraldaja.

Ülenurmest pärit 16-aastane Kerli Mängel rääkis, et tema nelja-aastase rollerisõidukogemuse jooksul pole ta ühtegi tõsisemat avariid läbi teinud. ?Mõned kergemad kukkumised väikese hoo pealt on olnud, kuid ei midagi tõsist,? rääkis tüdruk, kes kavatseb rolleriga sõita senikaua, kuni  saab täisealiseks ja taotleb autojuhiload. Kas ta autojuhilubade omanikuna veel ka rolleriga sõitma hakkab, ei osanud tüdruk öelda. Põlvamaalt pärit Janek Kissi sõnul pole ka tema rolleriroolis avariisse sattunud. Kolonnis sõitmise kohta sõnas kaheaastase rolleristaa?iga noormees, et kolonnis on ta ennemgi sõitnud ja sellega tal probleeme ei ole.

        Rollufriigi raames toimuvad mitmesugused võistlused,  selgitatakse välja osavaim slaalomisõidus ning ka liiklustestide lahendamises. Politsei lavastab kohapeal ka rolleriõnnetuse, mille abil õpetatakse, kuidas on kõige õigem sellest häirekeskusele teada anda. ?Hinnatakse teate korrektset edastamist ja sündmuse kirjeldamist,? selgitas Dubolazov. Hiljem demonstreeritakse noortele ka uusimat politseitehnikat. Parimatele võistlejatele on välja pandud auhinnad, peaauhindadeks on kaks tuttuut motorollerit.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus