Rokkstaar Tõnis Mägi laulis sajanditevanuses Torma kirikus

Tõnis Mägi võimas hääl jõudis kirikulisteni ning soojendas nende südant selles niiskes ja jahedas kirikus. Laulja esitas nii uuemaid kui ka vanemaid laule, kontserdi lõpuks kõlasid ?Monika? ja ?Koit?.

Hoopis teistmoodi kontsert

See oli teistlaadi kontsert, kus kõlas muusika, mis tekitas tundeid ja mõtteid inimest kui loojast ja inimese ning jumala vahekorrast, ajalikust ja ajatust.

Väljapeetud publik kuulas hardunult esitatud muusikat ja mõtles omi mõtteid. Ei olnud karvaseid ja purjus noorukeid, nagu rokkmuusikakontsertidel sageli kipub ette tulema.

Aastad on Tõnis Mäe välimust vähe muutnud, ta on ikka sama pikajuukseline ja nooruslik nagu kunagi ammu.

Aga hetkelisi kirgi esile kutsuv ja väljaelamiseks mõeldud muusika oli asendunud hoopiski sügavama ja filosoofilise sisuga muusikaga. Ajalikud ehk põrgulikud helid oli asendunud millegi tõsisema ja püsivama väärtusega pühamate helidega.

Ajatu inimlaps

Aga tegelikult on kõik see ühe kaika kaks otsa. Hetkelises kirgedemöllus võib sündida uus elu ja rohukõrrena aegade tuultes hõljuv inimlaps muutub ajatuks.

Sellessamas kirikus pillas üks tütarlaps nuku peost põrandale, mille korjas üles üks noormees.

Ja võib-olla saja aasta pärast mängib üks teine artist Torma kirikus samasugust muusikat kui Tõnis Mägigi, kuulajaks aga juba tolle tütarlapse järglased.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus