Rõivad etno- ja ökomeelsetele

 

Põltsamaa lossihoovis tegutsevas Käsiteokojas saab 7. novembrini vaadata Eve Tiidolepa viltrõivaste ja seinatekstiilide näitust.

Eve Tiidolepp on diplomeeritud käsitööõpetaja, ent tegutsenud päris pikalt ka reklaami alal. Seitse aastat tagasi kolis ta pealinnast ära maale ja hakkas lambaid pidama. Nende villast tema omapärased rõivad ja seinatekstiilid sünnivadki.

Eve Tiidolepa „kaubamärgiks“ on enda leiutatud lõiketehnika ja kujunduses kasutatavad kaljujooniste motiivid. Nii paljude rõivaesemete kui ka seinatekstiilide tarvis meisterdab Tiidolepp nimelt kaht eri tooni villast kahekordse vildi ning lõikab hiljem pealmisse, õhemasse kihti kaunistusmotiivi kujulise avause, mille kaudu paljastub alumine, kontrastses toonis kiht. Sel moel kaunistatud rõivad panevad „suu vett jooksma“ kõigil etno- ja ökomeelsetel inimestel.

Lõiketehnikat õpetas Eve Tiidolepp Käsiteokoja näituse avamise päeval kõigile asjahuvilistele. Õpitoa tulemusena sai igaüks vahva seinapildi.

„Üksnes lõiketehnikas esemeid uurides pole keegi naljalt ära mõistatada suutnud, kuidas need tehtud on,” ütles Käsiteokoja perenaine Katre Arula.

Eve Tiidolepa tööd paelusid tema tähelepanu mitmel käsitöölaadal. Sealt tuligi mõte meister oma näituse või õigemini näitusmüügiga Põltsamaale külla kutsuda. Eve Tiidolepa näituse puhul sai käsiteokoja rahvas esimest korda kasutada Kohaliku Omaalgatuse Programmist saadud projektiraha eest soetatud mannekeene ja suunatavaid kohtvalgusteid. Nii ühest kui teisest tunti eriti puudust veebruaris väljas olnud rahvarõivanäituse ajal: rõivakomplektid tuli lihtsalt riidepuude abil üles riputada ja tunne olnud Katre sõnul kui kostüümilaos, mitte kui näitusel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus