Rohutirtsu tagasikolimine viibib kuu-poolteist

 

Jõgeva lasteaia Rohutirts kasvandikud saavad oma armsaks saanud majja planeeritud 8. jaanuari asemel heal juhul veebruaris tagasi kolida, sest ehitaja varem töödega ühele poole ei saa.

iii

Jõgeva linnavalitsuse haridustöö peaspetsialist Helle Kajaste ütles, et Rohutirtsu lasteaia remondi lõpu viibimisega on probleeme umbes 30 lapsele koha leidmisega — avada tuleks üks ajutine rühm. Kui kauaks see peaks tööle jääma, seda Kajaste öelda ei osanud, sest ehitaja pole linnavalitsusele tööde lõpetamise tähtaega öelnud. Nii ei saa ka Kajaste lasteaiarühma jaoks ajutisi ruume otsida. Tema sõnul peaks mõningane selgus saabuma juba kolmapäeval, mil ehitaja on lubanud tellijale ehk Jõgeva linnavalitsusele tööde täpsema graafiku esitada.

Novembris lapsed tagasi ei saa

Lepingu järgi pidi ehitaja AS Facio Ehitus Rohutirtsu remondi lõpetama järgmise aasta 8. jaanuariks. Tänavu 16. novembriks pidi üks korpus valmis saama, et lapsed sinna sisse tuua. Et tööd on veninud, siis novembri keskpaigaks ei saa ka osa lapsi majja tagasi.</p>

Linnapea Kalmer Laini sõnul võib mahajäämus remonditööde käigus olla umbes poolteist kuud. Tema sõnul on viimastel päevadel tööd lastaias uue hooga jätkunud.  Meie lähtume ikka kahepoolsest lepingust. Ootame uut graafikut ja vastavalt sellele saame ka tegutseda,” nentis Lain.

Tema sõnul on ehitaja tellijale tunnistanud, et pole suutnud leida alltöövõtjaid. Et tegemist on alapakkumisega, siis selle raha eest on üsna raske neid ka leida,” tõdes linnapea. Kümnendat päeva Jõgeval ametis ehituse projektijuht Peeter Sooväli nentis, et lootis algul leida objektile kohalikku tööjõudu. Kahjuks see ei õnnestunud. Lisaks tõusid suve lõpul ehituses oluliselt ka hinnad.

Praegu töötavad Rohutirtsu lasteaias ehitajad Tallinnast ja Haapsalust.

Laini hinnangul linna tööde senine käik ei rahulda. Jõgeva linn saab aga reaalseid sanktsioone esitama hakata pärast 16. novembrit, kui on saabunud esimese etapi tööde tähtaeg. Linn on teinud Faciole märgukirja.

Projektijuhi vahetus

Rohutirtsu renoveeriv Facio Ehitus tõi Jõgevale hiljuti uue projektijuhi. Peeter Sooväli on end tööde käiguga lasteaia renoveerimisel kurssi viinud ja enne veebruari ta nende lõppu ette ei näe.

Sooväli kinnitas, et soojatrass on küll valmis, kuid maja veel ei köeta. Samuti on valmis sadeveetrass. Järgmise tööna on ees põrandate valamine. Kui see tehtud, saab kütte-,  vee- ning kanalisatsioonitrassid lõplikult paika. Novembri lõpuks peaks osa majast sooja sisse saama ning selles osas algavad sisetööd.

Sooväli hinnangul võiksid lapsed maja paremasse tiiba sisse kolida ehk detsembris, kuid see on siiski raskustega seotud.

Kui majas käivad ehitustööd, siis on lasteaia pidamine seal ikka üsna keeruline,” lausus ta. Ega lapsed lihvimisemüra saatel ikka lõunauinakut tee, kuigi tellija on tahtnud osa majast kasutusele võtta ja pakkuja on selle plaaniga kaasa läinud,” tunnistas ta. Sooväli peab lasteaiamaja käikuandmist kahes etapis üsna utoopiliseks.

Lasteaia Rohutirts renoveerimise vähempakkumise võitis Facio Ehitus 8,1 miljoni krooniga, asjatundjate hinnangul oleks õige hind olnud 11-12 miljonit krooni.

Umbes kahekümne miljoni krooniga saaks ehitada täiesti uue lasteaia, vana ja nõukaaegse projektiga hoone renoveerimist peavad paljud juba üsna mõttetuks. Rohutirtsu majaga sarnane hoone näiteks Kuressaares lammutatakse ja ehitatakse uus asemele, sest remonti alustades selgus, et majal polegi korralikku vundamenti.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus