Rohutirtsu lapsed tõid loomingukonkursilt kaks auhinda

Aprillis lõppenud üle-eestilisel Päästeameti loominguvõistlusel tunnistati Rohutirtsu lasteaia laste Eliise Miku ja Kärtyn Kaljusalu luuletused auhinda väärivaiks.

Kuueaastase Eliise luuletus „Minu sünnipäev” oli ajendatud tema isiklikest kogemustest sünnipäevatordi küünaldega ning tema õpetussõnadest oma noorematele õdedele. Kuueaastase Kärtyni luuletus „Vesi nii ja vesi naa” rääkis aga õigest käitumisest veekogude läheduses.

Mõlemad lapsed olid palutud 24. aprillil toimunud autasustamisele Eesti Vabaõhumuuseumi.  Konkursi 70 paremale autorile andis aukirjad ja meened kätte Päästeameti peadirektor Kalev Timberg. Kokku esitati võistlusele 5062 loometööd.

Muuseumis tutvusid lapsed  vanade rahvapillidega ja võisid neil ka koos mängida. Räägiti ka Päästeameti ajaloost ning anti kõigile soovijaile võimalus istuda kaasaegse päästeauto rooli. Päästeameti maskott päästekoer Nublu kiitis kõiki lapsi tubliduse eest ja nõustus koos lastega pildile jääma.  

Seitsmendat aastat korraldatava loominguvõistluse eesmärk on panna inimesed mõtlema tuleohutuse ja päästeala teemadel, samuti populariseerida päästetöötaja elukutset.

ENE KUND, Jõgeva lasteaia Rohutirts õpetaja

blog comments powered by Disqus