Rohutirtsu lapsed mängisid Kuremaal veemänge

Üks viimastest ? veemängude päev Kuremaa ujulas ?toimus lumisel veebruaripäeval.

Lapsed läksid elevile juba nädal aega varem, hetkest, mil õpetaja Aime Laurimäe rühmadesse kutsed laiali jagas. Agaramad koostasid kohe nimekirja kaasavõetavatest asjadest ning lugesid päevi ujulassesõiduni.

Veebruarikuu esimesel päeval sõitsidki 37 koolieelikut koos õpetajatega ujulasse. Meeldiv oli näha ka lapsevanemaid, kes olid abiks lastega tegelemisel. Tundus, et enamus lapsi on ujulas varemgi käinud. Selliseid, keda oleks pidanud vette meelitama, peaaegu ei olnudki. Õpetaja Aime Laurimäe ja liikumisõpetaja Tiina Simmi eestvedamisel mängiti mitmesuguseid veemänge, sukelduti ja hüpati basseini servalt vette. Piisavalt aega said lapsed ka ujula tõmbenumbri liumäe pealt vette laskumiseks. Mängude huvitavamaks muutmiseks oli õpetaja Tiinal kaasas mitmesuguses suuruses palle, köis ja muid vahendeid. Tõeliseks elamuseks oli lastele aurusaun. Ka sagedased ujulakülastajad ei olnud seal varem viibinud. Täname lapsevanemaid, kes seal ?udus? lastel orienteeruda aitasid.

Et vees viibimise aega oli olnud piisavalt, ei tekitanud veest väljakutsumine ning äraminekuks valmistumine erilist protesti. Seda, et valitud mängud läksid asja ette, näitas laste hulgas tehtud küsitlus. Kõige rohkem meeldis osadele vette hüpata, teisele sukeldumine, kolmandatele liumägi. Üsna mitmele oli huvitavaim aurusaun.

Tagasiteel oli bussis küllalt vaikne, sest lapsed olid väsinud, kuid õnnelikud ja rahul.

PILLE KIBAL

blog comments powered by Disqus