“Rohutirtsu” Karikakra rühm lahendab usinalt ristsõnu

Jõgeva lasteaia “Rohutirts” Karikakra rühm on pikemat aega ja järjekindlalt Vooremaa Puksiku ristsõnu lahendanud. Ajalehe on rühma toonud õpetaja Pille Kibal. “Vaatasin, et algus oli paljutõotav, ning otsustasime jätkata, ” rääkis ta.

“Meie rühmas on viie- ja kuueaastased lapsed, neist mõned loevad juba päris vabalt. Meie lastele meeldib kõige rohkem see ristsõnavariant, kui pool sõna on juba antud ja tuleb välja otsida puudu olevad tähed,” lisas õpetaja.

Lapsed lahendavad ristsõna nii, et kirjutavad vastuseid kordamööda. See, kes kirjutab, loeb teistele ette ka sõna, millele seekord vastandsõna küsitakse. Kui kirjutaja parasjagu vastust ei tea, aitavad teised teda meelsasti. Samuti toimitakse, kui on küsimus, kas sõnas on üks või kaks vokaali. Õpetaja hääldab kirjutatavat sõna alati mitu korda, nii saavad õigesti paika ka k või g, t või d ehk lapsed õpivad õigesti kirjutama.

Õpetaja on alati hoolas jälgima, et kõik lapsed saaksid mõne sõna kirjutada. On juhtunud ka nii, et lapsed mõtlevad pikalt ning vastus tuleb pärast õpetaja mitut vihjet.

Vastandsõnu on Karikakra rühma lapsed varem otsinud ühes mängus. Õpetaja Pille sõnul tulevad need päris kiiresti, näiteks oli neile viimases ristsõnas võõras ainult sõna “usin”.

“Mõnikord läheb meil rohkem aega, nii et mõni laps muutub juba päris rahutuks, aga enamasti saame kümne-viieteistkümne minutiga hakkama,” rääkis õpetaja Pille Kibal, kes vastuse rühma nimel meiliga ära saadab.

Sama rühma lapsed on Puksikule juba väga palju ka omajoonistatud pilte saatnud. Tavaliselt saadab need toimetusse elektrooniliselt üks lapsevanem.

Seekord saime lasteaiast kaasa terve paki laste fantaasiaküllaseid joonistusid. Aitäh, “Rohutirtsu” lasteaia Karikakra rühm!

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus