Rohutirts läbib uuenduskuuri

Euroopa Liidu Phare Kohalike Omavalitsuste Energiasäästu Toetusskeemi programmi summadest eraldati renoveerimistöödeks 1 412 058 krooni

Jõgeva abilinnapea Aare Olgo sõnul arutas Jõgeva linnavalitsus, millise hoone uuendamiseks kirjutada projekt raha taotlemiseks Phare Kohalike Omavalitsuste Energiasäästu Toetusskeemi programmist. “Otsustasime, et energiasäästmisega seotud uuendustöid oleks kõige enam vaja teha lasteaias Rohutirts. Mõtet toetasid ka lasteaia juhtkond ja hoolekogu. Linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder koostas vajaliku projekti, mis läbis edukalt vastava konkursi. Nii eraldatigi raha Rohutirtsu renoveerimiseks,” kõneles Olgo.

Riigihankel parima pakkumise teinud AS Jõgeva Ehitus alustas juunis Rohutirtsu lasteaia mitmekülgse uuendamisega. “Ehitajad soojustavad Rohutirtsu B- ja C-korpuse ehk Grossi poe poolse osa ning majandusbloki. Spetsiaalne soojustusmaterjal paigaldatakse nii hoone seintele kui ka vundamendile. Soojustamistööd on hädavajalikud põhjusel, et nõukogude aastatel ehitatud seinad on nõrga soojapidavusega, mida tõestas ka külmasildade olemasolu näidanud termograafiline uuring,” rääkis Erki Teder

Renoveerimisel paigaldatakse lasteaia esimese korruse rühmaruumidesse senise radiaatorkütte asemele põrandaküte. Erki Teder märkis, et selline kütmisviis sai välja valitud ka laste tervist silmas pidades.

Teisel korrusel asuvad rühmaruumid saavad aga uued valgustid. Parem ja silmadele sõbralikum valgus on vajalik ka seetõttu, et seal veedavad päevi vanemad kui 3-aastased lapsed, kes lugemist ja joonistamist harjutavad.

Rohutirtsu renoveerimistööd lõppevad kavakohaselt augustis. Seoses raha saamisega Phare programmist paigaldati lasteaiahoonele Euroopa Liidu sümboolikaga teabetahvel.

Rohutirts on Jõgevamaa suurim lasteaed, mille teenuseid kasutab praegu 190 last.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus