Rohu tänav saab kena väljanägemise

 

Jõgeval kestavad Rohu tänava rekonstrueerimistööd, mille tulemusena paranevad tunduvalt nii autojuhtide kui jalakäijate liiklemistingimused.

Jõgeva abilinnapea Ants Prii märkis, et Rohu tänava nüüdisajastamise projekti sai praegune linnavalitsus päranduseks eelmiselt linnavalitsuselt. “Tegime projekti mõningad täiendused,  saime volikogu heakskiidu ja tööd võisid alata. Rekonstrueerimisele läheb 509 meetrit. Korraliku sõidutee juurde saame uue jalakäijate- ja rattatee, rajame avarad parklad, paigaldame nüüdisaegse valgustuse ja pingid.”

Linnaelanikele oluline

Prii sõnul on Rohu tänav Jõgeva linna oluline tuiksoon, mis on aga aastatega kõvasti kannatada saanud. “Otsusele tänavalõik rekonstrueerida aitas kaasa lasteaia “Rohutirts” uuenemine ja ka Jõgeva põhikooli uuendusplaan,” ütles ta.

“Projekti Rohu tänava rekonstrueerimiseks koostas Tiit Korn, kes võttis seda tööd endise jõgevalasena südamega. Tänava uuendamise hanke vastu tundis huvi 19 ehitusfirmat. 11 reaalselt laekunud pakkumise seas osutus soodsaimaks AS-i Teearu Grupp 336 000-eurone vähempakkumine. Võitja on pikaajalise tee-ehituskogemusega ning igati usaldusväärne partner. Töödega alustati 9. juunil  ja tähtaeg on 31. august. Ajaloo huvides jäädvustan tööde käigu pildiseeriasse. Kaablid on maas ja käimas on killustiku paigaldamine,” rääkis Ants Prii.

Lasteaia ja kooli ees kiiruskatseid teha ei saa

“Seoses rekonstrueerimistöödega, tuleb kindlasti arvestada ebamugavustega. Samas oli pikaajaline eelteavitus ja ehitaja kiituseks  tuleb öelda, et tööd edenevad vastavalt graafikule. Tööpiirkonnas elavad jõgevalased on mõistvad ning omalt poolt proovime kerkinud probleemid kiiresti lahendada.

Samas on hea meel linnakodanike positiivsete reageeringute üle. Mulle meeldis sealse elaniku rõõmuhüüd, et Jõgeval saab likvideeritud miljon auku. Omalt poolt lisan, et uuenduseks on kaks nn “lamavat politseinikku”, mis peaksid ära hoidma kiiruskatsed lasteaia ja kooli ees,” ütles abilinnapea.

“Järgmiseks  suuremaks uuendustööks teede ja tänavate rekonstrueerimisel on Aia ja Rohu tänava vaheline Lai tänav. Hanke võitjaks tuli AS Vooremaa Teed 106 000-eurose pakkumisega. Kooliaja alguseks peaks seegi objekt olema asfaltkatte all,”  lausus Prii.

Nii Rohu kui ka Lai tänav nüüdisajastatakse Jõgeva linna eelarve rahadega.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus