Rohkem pöörasust

Viimasel ajal on Jõgevamaale jõudnud või lähiajal jõudmas pööraseid ideid. Suusakandmismatk, Kuremaal augustis toimuv mainekas triatlon ning nüüd Põltsamaal aset leidev põgenemismatk. Pöörasust ja eneseületust nõudvad spordiüritused tõstavad vaikselt pead ning lootust on, et see toob maakonna ka suurele kaardile. Muutes Jõgevamaa paigaks, kus piiriks on vaid taevas.


Aga just pöörasus on see, mis sunnib inimesi mugavustsoonist välja astuma, peeglisse vaatama ning seejärel tegutsema. Sest selleks, et ideedega lagedale tulla, peab olema tahtmist ja motivatsiooni. Vaikselt mugavatel loorberitel kulgemisega me paraku eriti kaugele ei jõua.
Hullud ideed müüvad, toovad maakonda uusi inimesi ja parandavad mainet. Jääb loota, et Jõgevamaa oskab oma inimeste loodut niipalju hinnata, et märkab tegijaid tunnustada ka siis, kui pole popp ordeneid, märke ja tänukirju jagada. Sest kõik vajavad tunnustust ja märkamist. Siis on lootust, et tublid ja toimekad inimesed ei liigu oma pööraste ideedega mujale.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus