Rohe-sinine Puukukk tuleb maailma korda looma

2005. aasta valitsevaks ja suunavaks planeediks on Päikesele lähimal olev Merkuur.

Kukeaasta toob kaasa palju eredaid elamusi, kirevaid sündmusi, mis on sarnane kuke kirevale sulestikule. Olgu see siis isiklikus või ühiskondlikus elus, laias maailmas või väikesel Eestimaal, kõik saab olema huvitav ja kirju. Kuigi uue looma aasta elemendid on samad, mis mööduval aastal, ei sarnane ahvi ja kuke iseloom mitte teps. Ahviaastale omane pealiskaudsus asendub kukeaastale omase põhjalikkusega. See tendents valitseb nii isiklikus elus suhete korraldamises kui ka kollektiivide ja riikide vahelistes suhetes. Kukke iseloomustab ka sõna KORD. Et korrast arusaamine on inimestel erinev, siis toob aasta endaga kaasa palju kaklemisi ja riide.

Palju kiskumisi ja riide

Ükski uus ettevõtmine ja elumuutus ei lähe ladusalt, vaid ikka läbi riiu. Kiskumist ja riidu võib ette tulla pea iga päev. Hea, et kuke elemendiks on puu, kui selleks oleks raud, siis täituksid kõik lagedale toodud ähvardused ning tulemuseks oleks kaos. Aga elemendi puu puhul võib loota, et ähvarduse jäävad vaid jutu tasandile ning pisikakluste järel leitakse kompromisse. Sellegipoolest on oht, et teatud riikide valitsused hakkavad kasutama jõustruktuure. On streike ja rahva väljaastumisi. Mitmetes riikides on aasta teisel poolel riigipöörded. Sõjakust ja vägivalda jagub palju rohkem kui 2004 aastal. Raskemad juhtumid ja keerulisemad olukorrad kerkivad esile aasta esimesel poolel, just jaanuaris ja veebruaris, kohati ka mais.

Aasta teise poole raskeimaks perioodiks jääb detsember, just aastavahetus. Jaanuaris valitseb keeruline ja rahutu aeg paljude maailma maade parlamentides ning see põhjustab ebakindlust ka rahvas. Ette tuleb poliitikute omavahelisi kemplemisi. Eesti peaministril Juhan Partsil on väga segane kosmogramm ning tal tuleb kõvasti pingutada, et troonile jääda. Kui ta suudab vastu pidada aprillikuuni, siis võib ta valitsemiskeppi aasta lõpuni enda käes hoida. Keeruline ja raske on jaanuar kogu Eesti valitsusele. Kuke aastal on mõneti kasulik välja tulla selgete seisukohtadega. Võidavad need, kes on konkreetsed ja tulevad lagedale selgete eesmärkidega, on see siis töökollektiivides või kõrgemal poliitilisel tasemel. Ahviaastale iseloomulik laialivalguvus ei vii kuhugi.

Valitsus võib kukkuda vabariigi aastapäeval

Kui 2004 oli raskeimaiks ajaks kogu maailmas aasta teine pool, siis 2005. aastal tuleb raskustega võidelda just aasta kuuel esimesel kuul, eriti jaanuari teisel poolel ja veebruari algul. Eesti valitsusele võib viimsepäevakell kukkuda aga vabariigi aastapäeval – taevas on täiskuu ning inimesed emotsionaalsemad ning kõik, mis meelel, see ka keelel. Olukorda võib lahendama tulla president. Kui ülearu ei tormata ning osatakse olla tasakaalukas ning korrektne, võib ka praegune valitsus jätkata. Vilets seis on Keskerakonnal, eriti mais, kuigi liidril Edgar Savisaarel on veebruaris väga head reitingud. Kui Eesti noorim partei Res Publica märtsis teiste erakondadega läbirääkimistel üksmeelt ei saavuta, on nendega sõna otseses mõttes kaputt! Esile võivad kerkida uued poliitikud, kellelegi saab osaks suur aplaus, kellelegi aga vilekoor ja longuspäi areenilt lahkumine? Hea aasta on vähkidel Edgar Savisaarel, Tunne Kelamil ja Rein Langil.

Aasta esimene pool on pingeline ja kirev poliitikas, kuid tekitab raskeid olukordi ja kaoseid ka looduses. Üldse on loodus inimeste peale jätkuvalt pahane. Eluta maailma pole olemas, kuid kui maailmas surub iga päevaga üha enam peale tehniline pool ja loodus selle all pidevalt ägab, võib tulla kärgatus. Maailmas on taas ette näha suuri katastroofe. Eestlased peaksid arvestama eesseisva väga külma talvega, mis toob kaasa sadamate jäätumisi ning veetrasside ulatuslikke külmumisi. Üldse on midagi pahupidi: seal, kus peaks olema soojem, on külm, ja vastupidi.

Märtsi esimesel poolel tuleb ette looduskatastroofe. Väga raske on mai, eriti kuu algus. On ette näha õnnetusi merel: põhja läheb mõni tanker, tekitades laiaulatusliku reostuse. Ette tuleb õnnetusi gaaside ja kemikaalidega. Sel ajal võiksid inimesed rahulikult kodus olla ning laias maailmas reisimisi vältida.

Tuul näitab oma jõudu

Üldse võidab Eestimaal populaarsust omal kodumaal puhkamine. Taluturismiga tegelejatel kujuneb aasta teine pool teguderohkeks ja heaks. Eestis suuri looduskatastroofe ette näha pole ? vihma on vähem kui mullu. Tuul näitab oma jõudu endisel viisil, tuues kaasa torme ja sellega kaasnevaid kahjustusi ? voolukatkestusi ja metsamurde.

Juuni on aasta esimese poole kuudest rahulikum. Inimesed saavad tagasi rahu ja rõõmsameelsuse. Just sel kuul, mil Saturn Vähis on, toob ta suurt tõusuteed Vähkidele. Aga see ei tule mitte lennult, vaid tuleb vaeva näha. Tegelikult olid Vähkidel juba ahviaastal õlul suur vastutus. Juuli lõpus läheb Saturn Lõvisse ning Vähi kohustused kanduvad edasi Lõvidele. Aasta esimesel poolel Vähimärgis liikuv Saturn valitseb eramute, perekonna ja üldisemalt olme üle. Selles eluvaldkonnas läheb elu halvemaks ja raskemaks. Tõusevad esmatarbekaupade hinnad. Maainimestel soovitan ikka kartulit ja kapsast ise kasvatada ja kitse pidada.

Laste ja noortega seotud temaatika kerkib päevakorrale, samuti nende vaba aja veetmine. Noorte üle karmistub kontroll. Selleks annab tõuke ka üha kasvav narkobuum. Samal ajal hakkab just noorte seas esile kerkima rahvaliikumise liidreid. Töötatakse välja ka teisi uusi seadusi, sealhulgas kasiinodes toimuva kohta. Püütakse stabiliseerida rahvusvahelisi suhteid.

Maarahvas saab toetusi

Jupiter jääb peaaegu oktoobri lõpuni Kaaludesse, millel on sotsiaalse elu ja inimsuhete tähendus. See viitab inimeste aktiivsele isetegevusele ja algatusele, sotsiaalsele ja ühiskondlikule liikumisele.

Nii juuli kui august on küllaltki rahulikud ning augustis võib ette võtta reise kaugematesse maadesse, varasematel kuudel pole see eriti soovitav.

Sügiskuudel saavad selgeks mitmete riidude põhjused. Sotsiaalses ja ühiskondlikus elus on aktiivsus suur. Arutlusele võetakse Keskkonnaga seonduvad probleemid. Inimesed reostavad endiselt loodust ja põhjustavad seeläbi haigestumist nii endale kui teistele. Juurde tuleb haigusi ja haigeid inimesi. Uraan näitab, et kiriku ja meditsiini sfääris on ees väga suured muutused. Meditsiinis on ees taas rahutu aasta: uued ülemused ning igasugused pahandused tervishoiu rahadega? Aasta lõpus saadakse aru, et tegelikult müüvad apteegid rohkem mürki kui tervist ning hakatakse end rohkem ravima ravimtaimedega.

Et maailmas ei valitse ikka tasakaalu ning üha suurenev tehniline tsivilisatsioon end peale surub oma supertehnika ja suurlinnadega, siis maale elama tulevate inimeste arv ka kukeaastal ei suurene. Suurlinnad ja kõik see kisa-kära teeb aga inimesed haigeks. Tervemasse keskkonda elama tulevad keskikka jõudnud, kel piisavalt tarkust. Elu maal hakkavad väärtustama ka kõrgemad ametnikud ning vastu võetakse mitmeid maainimesele meeltmööda olevaid seadusi. Maarahvale hakatakse toetusi andma.

Kukeaastal tuleb päevavalgele parvlaeva Estonia huku põhjus. Kukk ei armasta pealiskaudsust ja järjekindlus viib teda sihile.

2005. aasta lõpp tuleb üsna raske. Ette võib tulla palju liikluskatastroofe. Teedel tuleks väga ettevaatlikult liigelda just aasta viimastel päevadel, sest teeolud on viletsad ning ahelkokkupõrked võivad põhjustada Eestiski katastroofe.

Eestis on kuritegevuse poole pealt palju keerulisem aasta kui möödunu. Vägivalda ei jää vähemaks seni, kuni koolides ei anta juba lastele selles valdkonnas piisavalt teavet. Haridusosakonna ?isad? ja ministrid ning ametnikud elavad ikka veel osaliselt 19. sajandi arusaamades.

Tugevnevad rahvuslikud meeleolud ning õnneks hakatakse kuulama ka roheliste häält. On tõene, et valimised võidab partei, kellel on parim roheline programm. Edukas on algav aasta teatrile. See on kirev nagu armastuski ning ses osas võivad kuked kiidelda? Edukad on need kuked, kes osakavad oma kirevat sulestikku demonstreerida.

Kukk soosib MAO ja PÜHVLI aastal sündinuid, sest nad kõik on mõtlevad, korda hoidvad ja konservatiivsed. Mitmed pühvlid saavad hea töökoha. Need on inimesed, kes on sündinud 1949., 1961. ja 1973. aastal. Madudel veab aga armastuses? Mängu jälgivad ja võtavad õppust AHV, ROTT ja DRAAKON. Tähelepanelikud peaksid aga olema TIIGER, HOBUNE ja KOER, sest neile antakse ainult mõni kord võimalus hasartselt mängu sekkuda. Keeruline aasta on KASSIL, LAMBAL ja SEAL, sest nad lihtsalt ei oska uues olukorras kuidagi orienteeruda ning aru saada keda ja mida tekkinud olukorras ära kasutada.

KUKE aastal sündinutel hakkab aga uus elutsükkel, mis kestab vähemalt kuus aastat, võib-olla rohkemgi. Uus korter, uus töökoht, uus partner?

Aasta esimene pool kuni augusti lõpuni on hea tule märkidele (Jäär, Lõvi, Ambur) ning õhumärkidele (Kaksikud, Kaalud ja Veevalaja). Augusti lõpust detsembri lõpuni aga kõikidele maamärkidele ja veemärkidest Kaladele.

Üldiselt võib nentida, et kukeaasta ootab kiiret tegutsemist, edasipürgimist, uute ideede tekitamist ja vahel liialt egoistlikku oma tahtmise tagaajamist.

PIRET LINNAMÄGI

blog comments powered by Disqus