Robin Kool mängib maailma paremate mänguritega

Arvutimängude maailm on väga kirev, ulatudes õudusmängudest kuni tulistamis- ja strateegiamängudeni. Jõgevamaa gümnaasiumis õpib 17aastane noormees nimega Robin Kool, keda tuntakse maailmas eelkõige oma kiire reaktsiooni ja oskuste poolest, ta on mängija, kes liitus hiljuti CS:GO tippklubiga Mousesports, lühidalt Mouz, ja mängib maailma kõige paremate mänguritega.

Koolis viieline poiss

Counter-Strike: Global Offensive (lühidalt CS:GO) on tulistamis- ja strateegiamäng. Mäng on mõeldud meelelahutuseks, kuid kasutatakse ka võistlemiseks. Võistlustel koosnevad tiimid viiest mängijast ja võistlused on raundipõhised. Need toimuvad üldiselt läbi interneti, kuid suuremate turniiride puhul tulevad parimad kohale ning mängivad laval, tuhandete ees (suurima osalejate arvuga on iga aasta toimuv ESL One Cologne). Esimene, kes saavutab teatud arv raunde, võidab mängu. Võitmiseks on oluline hea sihtimine, tiimiga koordineerimine ning taktikate loomine. Kõige suuremad turniirid on üle ühe miljoni USA dollari suuruse auhinnafondiga ja toimuvad üle maailma.

Robin Kool, ehk ropz on muretu ja iseseisev inimene, ta suudab kooli ja muuga hästi toime tulla, hetkel õpib viitele ja lõpetas tänavu kooli kiituskirjaga. Robin alustas mängimist 2007. aastal, kui õppis veel esimeses klassis. Alustas ta varasemate CS-i versioonidega, mida aeg edasi, seda reaalsemaks ja huvitamaks muutus mäng. Robin rääkis, et algul ta mängis CS-i meelelahutuseks, kuid mida paremaks ta muutus, seda rohkem hakati teda märkama tema osavuse tõttu. Robini sõnul, ei ole kindlasti tegu spordialaga, mis nõuab suurt füüsilist pingutust vaid pigem head mõtlemist, nagu näiteks male vms, kuid mitte täpselt, sest olulised faktorid on ka reaktsiooniaeg ja kiired ning täpsed liigutused hiirega.

Praegu mängib Ropz oma tiimiga kuus päeva nädalas, ning harjutamisperioodil seitse tundi päevas, kuid peale selle veel koos oma sõpradega aega veetes või proffidega mõõtu võtmiseks. Robini tiim Mousesports on saksa juurtega kuid koosneb mängijatest üle Euroopa, seal mängib peale Ropzi veel viis inimest, Robin on neist kõige noorem.

Tippu võib jõuda ka 17aastasena

Mängimine ja suurtel turniiridel käimine pole naljaasi ning kindlasti on vaja selleks ka pere toetust. Ropz on õnnelik, sest tal on selline pere, kes toetab teda väga ja jälgib sisuliselt iga tema mängu.

Maailma tippu jõudmiseks, ei pea olema just 30ndates eluaastates, vaid hea tahtmise ja suure pingutusega võib selle ka 17aastasena saavutada.

Ropz on käinud siiani kümnel võistlusel. Esimene võit tuli tal Euroopa FACETI Pro liigas. Ropz on saavutanud häid kohti veel. Tiimiga on seni jäänud parimaks 3.-4. koht FACETI Pro liigas. ESL Pro liigas viiendal hooajal ehk finaalis jäid nad jagama 5-ndat ja 6-ndat kohta. Tiimi võidusummad on olnud vahel nelja-viiekohalised.

RAIKKI LUIK

blog comments powered by Disqus