Robert Suvi rajab Jõgeva alevikku vitraazhimuuseumi

 

Kunstnik ja mittetulundusühingu Klaasikelder juhatuse esimees Robert Suvi kavatseb rajada Jõgeva alevikku kunagisse kartulikeldrisse Eesti esimese vitraazhimuuseumi ja õppetöökoja.

Mittetulundusühingu Klaasikelder loonud kunstnik Robert Suvi ostis muuseumi rajamiseks mõisa ajal ehitatud keldri, mida vahepeal kartulihoidlana kasutati. “Tuleval aastal on plaanis alustada väljaehitus- ja restaureerimistöödega,” lubas ta.

Kunstniku sõnul sisustatakse tulevane muuseum vitraazhide püsiekspositsiooniga ning ühtlasi hakatakse siin korraldama näitusi nii Eesti kui ka Euroopa kunstnike töödest. Samuti on siin plaanis tutvustada omapärase väljanägemisega pudeleid ja teisi klaasnõusid.

“Õppetöökojas on aga huvilistel võimalik harjutada klassikalise tinavitraazhi valmistamist. Kindlasti saab muuseumis korraldada ka kohtumisi ja salongiõhtuid  loomeinimestega,” rääkis Robert Suvi, lisades, et

muuseumi rajamise maksumusest on 10 protsenti omafinantseering, ülejäänud raha taotletakse Euroopa Liidu fondidest. Kunstnik on ära ostnud ka krundi  keldri ümbruses ja kavatseb edaspidi muretseda mõned kanuud, millega turistid saaksid mööda Pedja jõge matkama minna.

“Turismifirmad võiksidki välja pakkuda Jõgevamaad tutvustavaid marsruute, milles tutvutakse Põltsamaa ja selle ümbrusega, käiakse Palamusel, Laiusel, Kuremaal ja teisteski Vooremaa huvitavates  paikades ning lõpuks saabutakse Jõgeva alevikku, kus on võimalik tutvuda sordiaretuse möödaniku ja tänapäevaga ja külastada vitraazhimuuseumi,” rääkis Suvi.

Keldri ajaloo kohta on ta teada saanud sedagi, et mõisa ajal  hoiti siin kohapeal valmistatud õlut. “Kodu-uurijalt Arvo Ojalt olen kuulnud, et õlut veeti hobustega koguni Peterburi,” lisas  kunstnik.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus