RMK Jõgevamaa metsaülemaks saab Avo Jürissaar

RMK juhatus on kinnitanud ning kolmapäeval avalikustanud esimesed uue struktuuri võtmetöötajad, kes alustavad läbirääkimisi meeskondade moodustamiseks 1. juulist täies mahus tööle rakenduvasse uude struktuuri, selgus kolmapäeval Sagadis ajakirjanikele peetud koolitusel.
Võtmetöötajate valikul hinnati seniseid töötulemusi ning arvestati otseste juhtide soovitustega. Töötajate valikul jälgiti põhimõtet, et tööd saaksid kohalikud elanikud, märkis RMK kommunikatsioonijuht.
RMK juhatuse esimees Aigar Kallase kinnitas, et võtmetöötajate valik on uue struktuuri tööle rakendamise üks olulisemaid samme.

?Ametisse valitud inimesi on kollektiivid eelnevalt tunnustanud kui väga heade erialaste oskuste ja teadmistega  spetsialiste, samuti on nad tõestanud end võimekate juhtidena. Juhatus hindab kõrgelt kõigi RMK töötajate panust ning on kindel, et parimad neist leiavad rakenduse võtmetöötajate poolt loodavates meeskondades,? kinnitas ta.

RMK juhatuse liige Tiit Timberg ütles, et metsaülem jääb RMK esinduslikuks kontaktisikuks maakonnas. Temalt on võimalik saada infot riigimetsa puudutavates küsimustes.

?Nii et me teeme oma struktuuri pigem selgemaks,? kinnitas ta. Timbergi sõnul on olud kõigis valdkondades muutunud ja muutuma peab ka riigimetsandus, kui ei taheta ajale jalgu jääda. ?Me oleme juba jalgu jäämas: meie kliendid ja partnerid on muutunud, aga meie ise pole suurt muutunud,? lisas ta.
Lisaks metsaülemale peaks Jõgevamaal 1. juulist loodavas metsa haldamise struktuuriüksuses tööle hakkama viis metsnikku, nende  tööpiirkonna keskmine suurus on 8585 hektarit.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukogu kiitis 25. jaanuaril heaks struktuurimuudatused, millega eraldatakse  metsamajanduslike tööde planeerimine nende teostamisest. Riigimetsa hakkab haldama 17 metskonda, metsa hakkavad majandama ehk metsamajanduslikke töid tegema ning puiduvarumist ja transporti korraldama regioonide  juures töötavad vastavate alade peaspetsialistid ja spetsialistid.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus