Ripsik ja Õisik tulid vissikonkursil kolmandaks

Vaimastvere Agro loomakasvatusjuhi Urve Terase sõnul pälvisid konkursil “Viss 2007” kolmanda koha lehmad Ripsik ja Õisik, kellest esimene võistles esmapoeginud ja teine noorlehmade arvestuses.

“Seemendustehnik Riina Sarap käis vaatamas möödunudaastast visside ülevaatust ja tal tekkis sügavam huvi selle ürituse vastu,? rääkis Urve Teras. ?Jõgeva- ja Tartumaal töötav punase karja aretuse spetsialist Piret Saare soovitas meil tänavu ka oma lehmad konkursile viia ja andis nõu sobivate loomade väljavalimisel. Kokku esitlesime põllumajandusmuuseumis nelja looma, kellest kaks siis kolmanda koha vääriliseks tunnistati.”

Enne konkursile minekut treeniti lehmi, et nad ülevaatusel õigesti käia oskaksid ja inimestele kuuletuksid.

?Konkursil hinnatakse ennekõike veiste välimikku ja udarat. Looma välimuse kujundamine on pikaajalise geneetilise töö tulemus ning selles osas on meie põllumajandusfirmas suured teened seemendustehnik Riina Sarapil, keda loen oma paremaks käeks,” lausus Urve Teras.

“Konkurssi “Viss 2007″ olid jälgimas mitmed Vaimastvere Agro loomakasvatustöötajad, kes said rohkesti uusi teadmisi ja kogemusi. Loodetavasti osaleb meie  põllumajandusfirma sel konkursil ka edaspidi, ” märkis ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus