Rikaste edetabelisse jõudis ka Jõgevamaa põllumajandusettevõtja

Äripäeva koostatud Eesti rikaste edetabelist enamasti põllumajandusettevõtjad ei leia, kuid sel korral on varakamate hulka paigutatud ka Sadala Agro juht Ahti Kalde.

Esmaspäeval Äripäeva lisana avaldatud Eesti rikaste topp 500 tabelis on kirjas ka neli Jõgeva maakonnaga seotud ettevõtjat. Kui peaasjalikult on rikaste tabelis tegevusvaldkondadena esindatud tootmine, ehitus ja kinnisvara, siis on hea meel tõdeda, et ka põllumajandusega võib Eesti rikkamate hulka tõusta. Selle tulemusega on hakkama saanud Sadala Agro juht Ahti Kalde, kelle varasid hinnatakse ligi üheksale ja poolele miljonile eurole. 

Kõrge edetabeli koht rõõmu ei toonud

Kalde ise ei olnud kursis, et teda kusagile edetabelisse paigutatud on ning kuuldes, et tema nimi antud edetabelis esineb, ei tekitanud ettevõtjas just rõõmsaid emotsioone. Mees sõnas, et tema arvates on selline edetabelite koostamine meelevaldne tegevus ning ta ei lase end sellest tabelisse paigutamisest kuidagi moodi mõjutada ja ei taha enese seal paiknemist kuidagi kommenteerida. “Ma ei tea, mille põhjal neid tabeleid koostatakse. Meie teeme oma igapäevast põllumehetööd ja meil pole sooja ega külma, kuhu tabelisse meid paigutatakse,” jäi Sadala Agro juht napisõnaliseks.

Kõige kõrgemal kohal Eesti rikaste edetabelis asub Jõgevamaal toimetavatest inimestest Mirje Põld, kes üllatuslikult eelmisel aastal sama tabeli põhjal tituleeriti Eesti rikkaimaks naiseks. Põld töötab Pala vallavalitsuses pearaamatupidajana, ta on seotud rikaste edetabelis teisel kohal oleva ehitusärimehe Hillar Tederiga. 

Maureril osalus ka määrdeainete ettevõttes

Mirje Põllu nimel on ehitusettevõte Riverside OÜ, mille viimasteks suurteks projektideks olid Kose teeninduskooli rekonstrueerimine, Põhja-Eesti regionaalhaigla B-korpuse fassaaditööd ning teiste hulgas ka Kiievis Krasnokratkaja kaubanduskeskuse ehitus. Põld on varem antud teema puhul kommentaaridest keeldunud, viidates sellele, et tema varade seis on tema pere siseasi.

Endiselt on tabelis teedeehituse ja killustiku tootmisega tegeleva ettevõtte Moreen OÜ omanik Juss Maurer, kelle omandusse kuulub ka osa õlide ning määrdeainete ettevõttest Konetex Grupp. Maureri varad on võrreldes eelmise aastaga jäänud umbes samasse suurusjärku. Mullu hinnati tema varade väärtuseks 5,4 miljonit eurot. 

Jõgevamaa ettevõtjad Eesti rikaste top 500 edetabelis

                                    ettevõtted          Koht vabariigis   Varade väärtus (mln €)

1. Mirje Põld                  OÜ Riverside                 138                               17,2

2. Arvi Liivik                   AS Valmeco                  241                               10,3

                                    Espak AS

3. Ahti Kalde                 Sadala Agro                  277                               9,4

                                    Kaavere Agro

                                    Sadala Piim        

4. Juss Maurer               Moreen OÜ                    478                               5,8

                                    Konetex Grupp 

Allikas: Äripäev

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus