Riik suurendas elektriautode ostutoetuse esimese vooru eelarvet

Keskkonnaministeerium otsustas elektriliste sõidukite ostutoetuse esimeses voorus toetada sõidukite ostu kogu meetme eelarve ulatuses ning leida teise vooru tarbeks lisavahendeid.


„Kuna toetuse vastu on huvi suur ning kogu meetme eelarve 1,2 miljonit eurot täitus juba esimeses taotlusvoorus kiiresti, siis leidsime, et kõige mõistlikum on praegu toetada võimalikult paljusid taotlejaid, kes on juba põhjaliku ettevalmistustöö ära teinud. Nii väldime liigset bürokraatiat,“ selgitas otsuse tagamaid keskkonnaminister Rene Kokk. „Lisaks otsime võimalusi teise vooru avamiseks.“
KIKis algas elektriliste sõidukite ostutoetuse taotluste vastuvõtt 17. jaanuaril kell 9 ning lõppes juba samal päeval kell 13 seoses suure huvi ja meetme eelarve täitumisega.
„Vaatame taotlusi nende laekumise järjekorras läbi ning esimesed otsused peaksid taotlejateni jõudma juba järgmise nädala teises pooles,“ sõnas KIKi juhataja Andrus Treier. „Esialgu vooru eelarveks ette nähtud 600 000 euro asemel saame nüüd teha märksa rohkem positiivseid otsuseid. Teise taotlusvooru toimumise aja ja mahu arutame keskkonnaministeeriumiga läbi ning anname peatselt avalikkusele teada. Täpsem summa veel selgub, kuid ilmselt tuleb järgmine voor senisest oluliselt väiksemas mahus,“ lisas ta.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus