Riik kaugeneb rahvast

Mitme riigiasutuse bürood Jõgeval veel alles on? Lehetegijad jäid nende üleslugemisega hätta. Sulgemised, ühendamised ja likvideerimised käivad täie hooga juba mitu head aastat ja lõppu ei paista tulevat. Aprilli viimane päev jääb viimaseks tööpäevaks Jõgeval Roosi tänavas tegutsevale Jõgeva Maa-arhiivile. Selle neli töötajat on koondamisteated kätte saanud ja varsti on neil asja Tööturuameti Jõgevamaa osakonda. Huvitav, kui majanduslangus ükskord läbi saab ja töötute arv väheneb, kas siis pannakse seegi asutus kinni?

Jõgeva Maa-arhiivi püsiklientide, näiteks notarite ja omavalitsuste elu läheb natuke raskemaks seetõttu, et vajaliku arhiiviteatise saamiseks kuluv aeg venib tunduvalt pikemaks. Raskeks läheb ka kohalikul pensioniametil, sest Rakveres töötavad inimesed ei tunne kohalikke olusid.

Tegelik seis mõningate teenuste kättesaadavusega on maal väga nutune. Paraku on Eestimaal veel palju paiku, kus pole korralikku internetiühendust ja kuhu seda ühendust ei hakata ka niipea rajama, sest see läheks mõttetult kalliks. Ja kui teenus kuidagiviisi ka toimib, pole tarka kodanikku, kes oskaks e-teenust kasutada, sest kodanikku pole koolitatud. Nõiaring?

16. aprill 2009

blog comments powered by Disqus