Riik kaks päeva noorte käes

Noorte Riigikogusse kandideeris kokku 138 noort vanuses 14-26 aastat kõigist Eesti maakondadest, esindades 70 eri noorteorganisatsiooni. Komisjonieelistustest olid populaarseimad kultuuri-, sotsiaal- ja väliskomisjon, kõige vähem avaldati soovi osaleda maaelukomisjonis. Täpse saadikute nimekirja avaldame lähipäevil ürituse kodulehel www.parle.ee/riigikogu.

Noorte Riigikogu esimees Toomas Roolaid (TEN) selgitab: “Noorte Riigikogu näol oleme loonud apoliitilise ühiskondliku arutelu platvormi, kus osalevad väga erineva taustaga noored kõikjalt üle Eesti. Loodame näha head koostööd ja viljakat diskussiooni, mis aitab kaasa Eesti ühiskonnas valitsevate probleemide väljatoomisele ning lahenduste leidmisele.”

Noorte aruteluportaali www.parle.ee Mõtteruumis on avatud Noorte Riigikogu foorum, kus igaühel on koos noorte saadikutega võimalus arutada üritusel käsitletavaid teemasid, vahetada ideid ja materjale. Arutelu jälgivad ka komiteede eksperdid. Lisaks on kõik huvilised oodatud kuulama ja vaatama Noorte Riigikogu täiskogu istungit 18. veebruaril Rahvusraamatukogu suures saalis. Oma tulekust palume ette teatada e-kirjaga riigikogu@parle.ee.

Noorte Riigikogu toetavad Tallinna Spordi- ja noorsooamet ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Simulatsioonimäng toimub koostöös ministeeriumide ja Riigikoguga Tallinna Noorteaasta 2007 programmi osaluskuu raames.

MTÜ Tegusad Eesti Noored on üle-eestiline noorteorganisatsioon, mis koondab mitmesuguseid silmaringi avardavaid üritusi korraldades sadu hakkajaid tuleviku tegijaid. TENi eesmärk on suurendada mitmete koolituste ja projektide abil apoliitilisel viisil noorte ühiskonnateadlikkust. Rohkem infot TENi kohta leiate internetilehel www.ten.ee.

VIOLETTA MERTINS,
MTÜ Tegusad Eesti Noored meediajuht

blog comments powered by Disqus