Riigimaja tuleb meilegi

Aastal 2021 peaks lisaks Raplale, Valgale ja Pärnule riigimaja avatama ka Jõgeval. Selle asutuse eesmärk on koondada kõik vajalikud teenused ühe katuse alla, vähendades nii kliendi  jalavaeva kui ka riigi kinnisvara kulusid. Ja muidugi võimaldab see paremat asutustevahelist koostööd ning pakub rohkem võimalusi ka kaugtööks. On tore, et esimeste hulgas õnnestub Jõgevale riigimaja rajada. Väljavalitud hoone on pealegi silmale ilus vaadata.


Endine maavalitsuse hoone hakkab juba mõne aasta pärast täitma veel rohkem funktsioone, vähemalt ettevalmistused selleks juba käivad. Teised hooned linnas jäävad selle tõttu ilmselt tühjaks ja mis neist edasi saab, täna veel ei tea. Kuid lähiaastatel peaks kõik selgeks saama.

Ei saa salata, et riiklike teenuste kättesaadavus maakonnakeskustes on esmatähtis. Seda enam vajab riigimaja inimest, kes oskab ühe küsimuse asemel vastata kümnele ja suunata abivajaja kohe õige ametniku jutule. See vähendaks kliendi jalavaeva ja säästaks tublisti närve, sest poleks vaja raisata aega mitme eri hoone vahet sõitmisele.

Ehk toob riigimaja loomine rohkem usaldust ja mõistmist ka inimestesse ja loodetavasti kasvab julgus oma muredega ametnike poole pöörduda. Eriti kui kõik teenused on ühes kohas.

Loodetavasti läheb riigimaja loomine valutult. Loomulikult peavad sellega kaasnema ka muudatused parkimiskorralduses, sest juba praegu jääb kesklinn selles osas autodele kitsaks.

blog comments powered by Disqus