Riigikontrolör Mihkel Oviir külastas Tabivere valda

Esmaspäeval Riigikogus teiseks tööperioodiks ametivande andnud riigikontrolör Mihkel Oviir külastas hiljuti Tabivere valda, kus ta kohtumisel vallavolikogu ja vallavalitsuse liikmetega toonitas, et omavalitsuste õigusloome alane tegevus peab olema võimalikult professionaalne. Mihkel Oviir kiitis Jõgevamaad kui eestvedajat ja algatajat infotehnoloogia alaste projektide käivitamisel ja elluviimisel.

Mihkel Oviiri sõnul annavad omavalitsused välja terve rea õigusakte ning rakendavad ellu seadusi. “Seda arvesse võttes peaks omavalitsuste õigusloome alane tegevus olema võimalikult professionaalne. Pole üldse tähtis, kas vallas või linnas on 1000 või 400 000 elanikku, juriidiline töö peab toimuma ühesugusel kvaliteetsel tasemel. See aga eeldab, et omavalitsustes töötaksid kõrgharidusega ning oma erialal igati võimekad juristid. Ei maksa unustada, et kompetentsus ja pädevus on tänapäeva ühiskonna võtmesõna,” rõhutas riigikontrolör.

Küsimusele, millised  mõtted tekivad tal ametialasest vaatevinklist seoses Jõgevamaaga, vastas Mihkel Oviir: “Jõgevamaa on riigikontrolli töötajatele tekitanud ikka üldiselt positiivseid mõtteid, kas või juba püüdluse tõttu paljudes projektides eestvedajaks olla. Et huvitun ise infotehnoloogia valdkonnast ja probleemidest, sümpatiseerib eriti asjaolu, et Jõgevamaa on koos Valga, Järva ja Viljandi maakonnaga töötanud välja mitmeid infotehnoloogilisi lahendusi omavalitsustele. Näiteks on Jõgeva maakond eestvedaja pilootprojektis nimega e-volikogu.”

Jõgeva maasekretär Henri Pook märkis, et ka infotehnoloogilistele probleemidele lahenduste leidmisele on paljuski kaasa aidanud Riigikontrolli auditid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus