Riigikohus tunnustas Jõgevamaa gümnaasiumi õpilast

Riigikohtu 100. aastapäeva pidulikul koosviibimisel Tartu raekojas autasustati 15. kaasuskonkursi parimate tööde autoreid ja nende juhendajaid. Tänavune kaasuskonkurss oli pühendatud riigikohtu ja põhiseaduse 100. aastapäevale. Auhinna pälvis ka Jõgevamaa gümnaasiumi õpilane Lauren Lea.


Kaasuskonkursil said 9.–12. klasside õpilased võimaluse panna ennast kohtuniku rolli ning proovida, kui kerge või keeruline on vastandlikke huve kaaludes õige ja õiglase otsuseni jõuda.
Õpilastel tuli valida kolme elulise kaasuse hulgast. Õpilased said arutleda selle üle, kas saab keelata lapse koolis käimist, kui laps pole vaktsineeritud (halduskaasus), ning otsustada, kas puhkuse ajal õigust mõistnud kohtuniku peaks ametist vabastama (kriminaalkaasus). Tsiviilkaasus viskas aga õhku küsimuse, kas lapse lapsendamist mõjutab asjaolu, et lapsendajaks on tema vanemaga samast soost registreeritud elukaaslane. Kaasuste lahendamisel võis tugineda üksnes Eesti Vabariigi põhiseadusele.

  1. klasside seas saavutas auhinnalise teise koha Jõgevamaa gümnaasiumi õpilane Lauren Lea.

Tänavusele kaasuskonkursile laekus 118 tööd 31 koolist. Kõige enam lahendati halduskaasusi – 59 tööd. Tsiviilkaasust lahendas 44 õpilast ning kriminaalkaasust 15 õpilast. 

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus