Riigikogus öeldi ka nii?

Igor Gräzin filosofeeris kord poliitilise mediteerimise teemal ning ütles, et aeg, mis on Riigikogus kulutatud mõtlemiseks, ei ole mahavisatud aeg ega ole ka mitte poliitiku vaba aeg.

Ken Marti Vaher tahtis olla viisakas ning alustas kord oma ettekannet sõnadega “härra istungi juhataja”, mille peale istungit juhtinud Ene Ergma stoilise rahuga vaid kulme kortsutas.

Minister Villu Reiljan vastas ühe opositsionääri küsimusele nagu põllumees muistegi, kui oleks ikka ise kevadel nii tark kui naine sügisel, küll oleks siis hea põldu pidada ja poliitikat teha.

Toomas Alatalu alustas jälle oma sõnavõttu nii: ma ei ole täna Riigikogus juba tund aega midagi küsinud, aga nüüd ma tahaks küll midagi teada!

Peeter Tulviste tsiteeris elatusrahade seadust arutades vanaaegset epigrammi, et kus peres on kuus või enam last, sealt oodata on enamlast.

Kord, ühel öisel istungil, kui kõik olid rampväsinud, tegi Margus Leivo ettepaneku eelnõu iga kümnendat muudatust hääletada püsti seistes. Nii tehtigi ning virgutusvõimlemine oli otsekui omast käest võtta.

Katrin Saks alustas haridusteemalist väitlust öeldes, see on seksikas haridusreformi idee.

Enne ministriks saamist kommenteeris Rein Lang naljatamisi Ivar Padari liikumist Riigikogu saalis, et seal ta läheb, viljarada järel.

Veidi emantsipeerunud Evelin Sepp lausus kord pateetiliselt: olgem ausad, säilitagem riigimehelikkus!

Ka ennast tabasin kord kolleegi väiteid tõrjumast sõnadega, et kuulates Teie ettekannet, soovin ma Teile esmalt kiiret paranemist.

Jaanus Männik aga alustas oma esinemist nii, loodetavasti ma ei kuritarvita Teie aega, aga päris kindel ma selles ei ole.

Ühel istungi hommikul teatas Urmas Reinsalu, et täna saabus siis see päev, mil ma lõpuks Meelis Atoneniga ühes küsimuses ka nõus olen.

Euroopa Põhiseaduslikkuse Lepingu hääletamise ajal süüdistasid selle vastased Riigikogu liikmeid reeturlikkuses. Siis levis Toompeal küsimus, et mis on riigireeturi palk? Ja vastus sellele oli, et neli Eesti keskmist.

Tiit Niilo soovitas Ivari Padaril kord öise istungi ajal lõpetada liigne esinemine, sest kaamerad on juba koju läinud. Aga südametunnistus on jäänud, pani Padar vastu.

Üht kolleegi iseloomustas Janno Reiljan väitluses niimoodi: Teil on kadestamisväärne omadus rääkida väga veendunult sellest, millest Te ise tegelikult midagi ei taipa.

Kunstliku viljastamise ja embrüokaitse eelnõud esitades lausus aga Tõnis Kõiv, et võib-olla piisab vahel ka sellest, kui mõnele abielupaarile klassikalist laste saamise viisi lihtsalt rohkem lahti seletada.

Kui opositsiooni esindaja kasutas kord jälle venitamistaktikat ning võttis hääletuste puhul eelnevalt kümneminutilisi vaheaegu, põhjendas ta seda vajadusega valijatega nõu pidada. Selle peale küsis üks abivalmis kolleeg koalitsioonist aga otsesõnu, et mitu valijat Sul siis on, anna, ma helistan nad läbi.

Lõpetada aga võib kolleeg Indrek Raudse sõnadega, kes üht eelnõud kaitstes ütles, et üldjoontes teeme me oma tööd siin saalis kõik südamega.

Ja nii vist ongi, räägitagu mida tahes. Või olgu meist keegi parasjagu Riigikogu koalitsioonis või siis opositsiooni ridades.

Väino Linde,
Riigikogu õiguskomisjoni esimees, Reformierakond

blog comments powered by Disqus