Riigikogus alustas tööd uus toetusrühm

14 riigikogu liiget moodustasid teisipäeval erivajadustega inimeste spordi ja liikumisharrastuse toetusrühma, et aidata kaasa sellele, et erivajadustega lastel ja täiskasvanutel oleksid paremad võimalused teha sporti ja olla kehaliselt aktiivsed.


Uue toetusrühma algataja, sotsiaaldemokraat Indrek Saare sõnul tahavad riigikogu liikmed edendada nii parasporti kui ka eriolümpia liikumist, mis hõlmab intellektipuudega inimesi.

„Erivajadustega inimestele tuleb luua teistega võrdväärsed tingimused sportimiseks ja liikumisharrastuse tegelemiseks. See tähendab senisest paremat rahastamist, aga kindlasti ühiskonna teadlikkuse tõstmist sellest, kui oluline on sport ja liikumine erivajaduste inimeste ja tegelikult kogu ühiskonna jaoks,“ ütles toetusrühma esimeheks valitud Saar.

Saadikurühma aseesimeheks valiti sotsiaalkomisjon aseesimees Helmen Kütt. Sotsiaaldemokraatidest kuuluvad saadikurühma veel Heljo Pikhof, Ivari Padar, Kalvi Kõva, Riina Sikkut ja Jevgeni Ossinovski. Reformierakondlasi esindavad seal Jüri Jaanson, Liina Kersna ja Kristina Šmigun-Vähi, keskerakondlasi Anneli Ott, Kaido Höövelson ja Dmitri Dmitriev ning EKREt Kai Rimmel.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus