Riigikogulane kinkis kodukoolile malendid

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt kinkis 12. veebruaril riigikogu külastanud Suure-Jaani kooli õpilastele malendid.


„Kodukoolile malendid kinkida on suurepärane mõte. Ostsin kaks komplekti, teise koju ja õpin nüüd ka ise maletama,“ rääkis Suure-Jaani keskkooli vilistlane Kütt. Kuigi Suure-Jaani kool on pika maletraditsiooniga, jäi aastatel 1968–1979 siin õppinud Kütt kooliajal malest kõrvale.
Kingituse vastu võtnud Suure-Jaani kooli huvijuht Siivi Univer ütles, et annab malendid edasi Suure-Jaani gümnaasiumi huvikooli maleõpetajale Hugo Hommikule, kes õpetab malet I–XII klassi õpilastele. 2018. aasta detsembris said riigikokku kandideerijad soovituse enne valimisi oma kodukooli külastada ja malendeid kinkida.
Teadaolevalt on Helmen Kütt esimene riigikogu liige, kes on oma kodukooli maleõppele sellisel viisil tähelepanu pööranud. Loodan, et lähiajal järgivad tema eeskuju ka Jõgevamaalt riigikokku valitud saadikud. Ühe malekompleti ostmine ei tohiks neile üle jõu käiv olla.

Heino Laiapea,
algatuse „Maleta naabriga“ autor

blog comments powered by Disqus