Riigikogu tõstis puudega laste toetusi

Riigikogus võeti 13. veebruaril vastu seadus, mis suurendas 13 aastat samal tasemel püsinud puudega lapse toetusi – keskmise ja raske puudega lapse toetus tõuseb kaks korda ning sügava puudega lapse toetus kolm korda.


„Tegu on ülimalt olulise otsusega, mida puuetega laste pered on pikisilmi oodanud ja mis annab neile lõpuks kindlustunde. Kõrgemad toetused võimaldavad peredel maksta laste ravi, ravimite ja transpordi eest ning parandada elujärge. Ühtlasi näitab riigikogu selle otsusega, et Eesti väärtustab perede panust ja hoolt puudega laste kasvatamisel,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt.

Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muudatus jõustub 2020. aasta 1. jaanuaril, et uus valitsus saaks riigieelarves vajalike summadega arvestada.

Eestis elab ligi 13000 puudega last. Praegu on keskmise puudega lapse toetuse suuruseks 69,04 eurot kuus, mis on kerkib 138,08 euroni. Raske ja sügava puudega lapsele maksab riik täna 80,55 euro suurust toetust. Raske puudega lapse toetus tõuseb 161,1 euroni ja sügava puudega lapse toetus 241,65 euroni kuus.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus